W 2003 r. japoński producent samochodów Suzuki zgłosił do rejestracji w Urzędzie Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (OHIM) jako znak towarowy oznaczenie słowne SWIFT GTi w odniesieniu do pojazdów silnikowych, ich części oraz akcesoriów.

Volkswagen, właściciel niemieckiego słownego znaku towarowego GTI, wywołującego skutki między innymi w Szwecji, w państwach Beneluksu, we Francji, we Włoszech oraz w Austrii, sprzeciwił się zgłoszeniu Suzuki twierdząc, że istnienie prawdopodobieństwa wprowadza w błąd konsumentów.

Sąd Unii Europejskiej w wydanym dzisiaj wyroku oddalił skargę wniesioną przez spółkę Volkswagen i zgodził się z decyzją urzędu, który uznał, iż prawdopodobieństwo wprowadzenia w błąd w tym wypadku nie istnieje (sygn. T-63/09 Volkswagen AG/OHMI).

Zdaniem OHIM, podobieństwo tych znaków towarowych z uwagi na kombinację liter „gti", postrzegane intuicyjnie jako odnoszące się do określonych cech charakterystycznych samochodu lub jego silnika jest zrównoważone przez nazwę modelu SWIFT znajdującą się w początkowej części zgłoszonego znaku.

- OHIM słusznie uznał, że przeciętny konsument w Szwecji, w państwach Beneluksu, w Niemczech, we Francji, we Włoszech czy w Austrii, opierając się jedynie na połączeniu trzech liter „gti" nie przypuszczałby, że wszystkie pojazdy, części i akcesoria pochodzą od tego samego producenta - stwierdził sąd.