Aktualizacja: 25.01.2021 09:13 Publikacja: 24.01.2021 19:48
Foto: AFP
To już drugi wyrok korzystny dla przedsiębiorców ukaranych przez sanepid za niestosowanie się do ograniczeń wprowadzonych w związku z Covid-19. Tym razem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uznał za bezpodstawną karę nałożoną na właściciela baru otwartego w czasie wiosennego lockdownu. Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uchylił karę 10 tys. zł nałożoną na fryzjera.
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za podatkowe długi spółek.
Ugoda z fiskusem czy skrócenie okresu przedawnienia podatków to wyciągnięte z kosza pomysły komisji kodyfikacyjnej. Warto do nich wrócić w ramach deregulacji – przekonuje ekspert.
Nie będzie już Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta nie zostanie jednak zlikwidowana - informuje w wydanym oświadczeniu Dagmara Rybicka, rzeczniczka prasowa Rzecznika MŚP.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Rząd chce ukrócić patologie na rynku odzieży, obuwia i płynnego betonu. Przewóz takich towarów ma być ściśle nadzorowany systemem SENT.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Rok 2020 dowiódł, że dla patogenów granice nie istnieją. Z końcem 2019 r. zaczęły pojawiać się doniesienia o przypadkach tajemniczego zapalenia płuc – z chorobą zmagano się w Chinach. Wkrótce wirus – nieco później nazwany SARS-CoV-2 – pojawił się w Europie. 4 marca w województwie lubuskim oficjalnie zidentyfikowano polskiego pacjenta „0”. Czy w zglobalizowanym świecie można przewidzieć i kontrolować rozprzestrzenianie chorób? Tak, o ile naukowcy reprezentujący różne dziedziny wiedzy będą myśleć i pracować wspólnie.
Jeśli zagrożenie epidemią po jednym powrocie antyszczepionkowców z wakacji eskaluje do międzynarodowego alarmu i trzeba szukać ludzi z kilku samolotów, to pora wypowiedzieć wojnę antyszczepionkowcom. To kwestia bezpieczeństwa kraju, nie światopogląd.
Większość problemów w naszej ochronie zdrowia wynika z tego, że mamy tchórzliwych i niekompetentnych polityków. A służba zdrowia potrzebuje kompleksowych reform – mówi Andrzej Sośnierz, prezes NFZ w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.
Nowe przepisy przewidują, że wszyscy ratownicy zostaną przeszkoleni z zakresu samoobrony oraz technik deeskalacyjnych w ciągu najbliższych 5 lat.
Przypadkowe upublicznienie nagrań z egzaminów na jednej z uczelni medycznych na platformie e-learningowej wymagało oficjalnego zgłoszenia oraz poinformowania o tym incydencie osób, których dotyczy naruszenie.
Osoby, które korzystają z okularów korekcyjnych, mają prawo do częściowej refundacji ich zakupu z NFZ. Wysokość dofinansowania zależy głównie od tego, jak duża jest wada wzroku. Komu przysługuje i ile wynosi refundacja?
Statystyki pokazują, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni. Okazuje się też, że ich mózg starzeje się wolniej, przez co są bardziej odporne na pogorszenie funkcji poznawczych. Według najnowszego badania może za to odpowiadać drugi chromosom X.
Przesunięcie profilaktyki na szczebel podstawowej opieki zdrowotnej może pomóc w rozwiązaniu problemu niskiego udziału Polaków w badaniach profilaktycznych – uważa Paweł Walicki. Prezes zarządu Grupy Centrum Medycznego CMP był gościem „Rzeczpospolitej” podczas X Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas