Innowacyjne pomysły w biznesie - jak skomercjalizować innowacje

Innowacyjne pomysły w biznesie są podstawą rozwijania przedsiębiorstwa, a także zdobywania pozycji na rynku i pokonywania konkurencji. To nowość przyciąga uwagę klientów, daje możliwość dynamicznego zaznaczenia swojej obecności w branży, a także pozwala opracować rozwiązania, które prześcigną konkurencyjną ofertę. Jednak sam pomysł nie wystarczy. Trzeba efektywnie go wykorzystać. Do skutecznej komercjalizacji idei wystarczy sześć przemyślanych kroków.

Publikacja: 24.08.2018 06:40

Innowacyjne pomysły w biznesie - jak skomercjalizować innowacje

Foto: www.sxc.hu

1. Skompletowanie kompetentnego zespołu

Komercjalizacja to kompleksowe działania, które – aby mogły być skuteczne – muszą objąć wszelkie aspekty funkcjonowania firmy. Z tego powodu do jej przeprowadzenia niezbędny jest cały zespół specjalistów z różnych dziedzin. W błędzie będzie ten, kto uważa, że do efektywnego wprowadzenia innowacji wystarczą osoby mocne w tworzeniu innowacyjnych koncepcji produktów lub usług. Koncepcja to dopiero początek, od którego komercjalizacja się rozpoczyna. Równie istotnymi członkami zespołu są na przykład wiarygodni partnerzy merytoryczni, zwłaszcza pomocni na samym początku procesu, a także osoby posiadające pełne kompetencje biznesowe, m.in. marketingowe, sprzedażowe, finansowe, produkcyjne i logistyczne.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Prawo w firmie
Rządowa deregulacja w Sejmie. Szybkie tempo prac i krytyka opozycji
Prawo w firmie
Najlepsze studia MBA w Polsce. Wyniki rankingu Perspektywy 2025
Prawo w firmie
Dialog między zamawiającymi a wykonawcami to priorytet. Debata "Rzeczpospolitej"
Prawo w firmie
Układy zbiorowe. Jest dobry sposób na ich upowszechnienie
Prawo w firmie
Przełomowy wyrok TSUE w sprawie odpowiedzialności zarządu za podatki spółki