Aktualizacja: 01.08.2018 06:50 Publikacja: 01.08.2018 06:50
Foto: 123RF
MSSF 9 „Instrumenty finansowe" obowiązuje od ponad pół roku i jednostki sporządzające sprawozdania według MSSF powinny były przywyknąć do stosowania go w swojej działalności. W praktyce, szczególnie gdy jednostki nie publikują śródrocznych sprawozdań finansowych, prace nad MSSF 9 wciąż jeszcze mogą trwać i wpływ nowego standardu będzie można w pełni ocenić dopiero na początku przyszłego roku, kiedy to opublikowane zostaną pełne sprawozdania roczne za rok 2018. Stopień zaawansowania prac jest z reguły wyższy w jednostkach, które publikują raporty kwartalne i półroczne. W takich jednostkach, nawet jeśli ocena wpływu nowego standardu w sprawozdaniu finansowym za rok 2017 była lakoniczna i nie zawierała ilościowej oceny wpływu nowego standardu na dane w tym raporcie, to już w sprawozdaniu kwartalnym konieczne było zawarcie danych bazujących na MSSF 9. Niestety, nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku sprawozdanie kwartalne dostarczyło oczekiwanych informacji. Możliwe, że więcej informacji znajdzie się w sprawozdaniach półrocznych lub dopiero w raportach rocznych za 2018 rok.
Nowoczesne technologie działają szybko i efektywnie. Ale w świecie księgowości są problemy, które musi rozwiązać...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Ustawa o VAT już nie będzie modyfikowana pod kątem e-faktur. Eksperci radzą, aby szykować się na nowe rozwiązania.
Duże firmy zdają sobie sprawę z rewolucji, jaką przyniesie KSeF, ale niewiele z nich podjęło już przygotowania o...
Od 1 lipca 2024 r. firmy będą musiały raportować transakcje w centralnej bazie.
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Opracowany przez Polską Agencję Nadzoru Audytowego poradnik dla członków rad nadzorczych ma pomagać we współprac...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas