Aktualizacja: 03.04.2025 13:10 Publikacja: 16.01.2025 04:30
Cindy Levy pełni funkcję senior partnera w międzynarodowej firmie konsultingowej McKinsey & Company
Foto: Materiały prasowe
W kontekście analiz politycznych bazujemy na ekspertyzach opracowywanych przez naszą sieć ekspertów ds. bezpieczeństwa. Więc kiedy klient, globalny bank lub globalna firma energetyczna chce zapytać o Ukrainę, Tajwan, Chiny czy Filipiny, zatrudniamy zewnętrznych ekspertów, a następnie pomagamy firmom przełożyć ich analizę i wnioski na działania biznesowe. W tym zakresie klienci najczęściej pytają nas o wpływ polityki na dany obszar biznesu. Przykładowo w USA często otrzymujemy pytania, w jaki sposób globalna sytuacja w branży półprzewodników wpłynie na kondycję firmy? Jaki wpływ mają kontrole eksportu? Czy to, co firma sprzedaje Chinom, jest towarem podwójnego zastosowania (cywilnego i militarnego – red.)? Wiele firm właśnie obudziło się w takiej rzeczywistości, nawet banki. Jeśli któreś z nich są obecne w chińskich systemach płatności lub współpracują z tamtejszymi bankami, a te wspierają Rosję, niepokoi to Stany Zjednoczone. Wiele firm jest tym faktem zaskoczonych. Globalne firmy z siedzibą w USA lub dużą obecnością na rynku amerykańskim muszą zdawać sobie sprawę, że amerykańskie służby mogą postrzegać je jako zagrożenie, jeśli nie prowadzą handlu zgodnie z interesem bezpieczeństwa USA. W tym kontekście wszystkie przedsiębiorstwa myślą o zmniejszaniu ryzyka.
W firmy oferujące szkolenia IT mocno uderzyła recesja w branży technologicznej, a zwłaszcza spadek popytu na poc...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Sklepy internetowe nad Wisłą mocno zerkają w stronę innych rynków – mówi nam Lorna Dunne, szefowa sprzedaży międ...
Podaż nowych mieszkań w Łodzi jest rekordowa – ich całkowita wyprzedaż mogłaby potrwać nawet trzy lata. Do tego...
Myślę, że zmiana nastawienia prezesa NBP Adama Glapińskiego jest kwestią czasu. Lipcowa projekcja pokaże już inn...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W kwietniu możemy spodziewać się spadku inflacji, stabilizacji dynamiki płac, dobrego miesiąca w handlu z racji...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas