Aktualizacja: 18.03.2025 05:19 Publikacja: 05.03.2025 04:31
PARP udostępnia m.in. szeroki wachlarz możliwości szkoleniowo- doradczych dla przedsiębiorców i pracowników.
Foto: Shutterstock
Choć na szczegóły tegorocznej oferty i otwarcie nowych naborów trzeba jeszcze trochę poczekać, to już warto ich wypatrywać. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała, że poza dotychczasowymi obszarami w 2025 r. planuje szczególnie wspierać transformację cyfrową i przemysł 4.0. Działania te zostaną sfinansowane z programów Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 (FENG), Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021–2027 (FEPW) oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS). Do wzięcia za pośrednictwem PARP będą też pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Trwający od lat negatywny trend odchodzenia kierowców z zawodu wyhamował, a tradycyjni taksówkarze znów siadają za kółko. Branżą ponownie mogą jednak wstrząsnąć przepisy o pracy platformowej.
Właściciele mieszkań na wynajem muszą spuścić z tonu. Lokali nie brakuje, chętnych na przepłacanie nie ma. Ale też nie ma co liczyć na superniskie stawki.
Wielomilionowe wynagrodzenia zarządów w sektorze finansowym w Polsce to już norma. Ale do zachodnich kolegów naszym szefom banków wciąż daleko.
Analitycy spodziewają się, że tegoroczny cel wzrostu gospodarczego dla Chin będzie podobny jak w zeszłym roku. Inwestorzy liczą na stymulację fiskalną i monetarną.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Przemysł samochodowy ma poprawić konkurencyjność, zwłaszcza wobec Chin. Największe ugrupowanie w europarlamencie domaga się cofnięcia zakazu sprzedaży aut spalinowych po 2035 r.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Polskie małe i średnie firmy liczą na wsparcie banków w rozwoju – wynika z najnowszego raportu „Potrzeby w zakresie bankowości małych i średnich przedsiębiorstw, grudzień 2024” stworzonego przez zespół Visa Consulting & Analytics.
W środę Polska Grupa Zbrojeniowa otwiera biuro w Brukseli, które ma pomóc w lepszym pozyskiwaniu środków z programów europejskich. Poza tym PGZ znów chce kłaść większy nacisk na przychody z eksportu.
Peruwiański rolnik Saúl Luciano Lliuya pozwał RWE – niemieckiego giganta energetycznego – twierdząc, że emisje koncernu przyczyniły się do topnienia lodowców w Andach, zwiększając ryzyko powodzi w jego rodzinnej miejscowości. „Domagam się sprawiedliwości klimatycznej” – zaznacza mężczyzna.
W ekspresowym tempie przebiegło nadzwyczajne walne zgromadzenie obuwniczo-odzieżowej grupy w sprawie emisji akcji na zakup Modivo za ponad 1,4 mld zł.
Po zmianie polityki zagranicznej USA rosyjscy urzędnicy zachowują się tak, jakby powrót zachodnich firm do Rosji był pewny i już ustawiła się kolejka chętnych. To jedynie propaganda. Wśród 60 największych firm, które opuściły federację po agresji na Ukrainę, żadna nie deklaruje chęci powrotu.
Spółka Vectra po raz kolejny usłyszała zarzuty ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. – Wielokrotnie kwestionowaliśmy nieprawidłowo wprowadzane zmiany w umowach – stwierdził Prezes UOKiK Tomasz Chróstny.
Jest najbogatszym człowiekiem. Mógł pozostać wizjonerem technologii i biznesu, ale było mu mało. Teraz zbiera żniwo swej ideologicznej krucjaty. Rośnie liczba ataków na auta, ładowarki i salony Tesli. Hakerzy zaś uderzyli w X.
Do premiery iPhone’ów 17 jeszcze daleko, ale w sieci pojawia się coraz więcej nieoficjalnych informacji na temat kolejnych modeli smartfonów Apple. Na początek ma się pojawić ultracienki model Air.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas