Aktualizacja: 16.04.2025 01:17 Publikacja: 15.04.2025 04:42
Foto: Adobe Stock
– Pokolenie Z to grupa cechująca się dużą elastycznością i gotowością do uczenia się, ale jednocześnie wysoką świadomością własnych potrzeb i oczekiwań wobec pracodawców oraz rynku pracy – podkreśla prof. Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego, komentując wstępny raport z badań swojego zespołu i firmy SW Research dotyczący pokolenia Z na rynku pracy.
Kluczowe dane z raportu prof. Męcina zaprezentuje podczas debaty w drugim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei rozpoczynającego się we wtorek w Warszawie. Tematyka wiosennej edycji EFNI organizowanej przez Konfederację Lewiatan koncentruje się na kwestiach związanych z rynkiem i przyszłością pracy. Ta przyszłość w dużej mierze będzie zależeć od pokolenia Z, czyli dzisiejszych 18–29 latków, którzy – jak wynika z badania prof. Męciny – mają wyraźnie sprecyzowane i konkretne oczekiwania wobec pracodawców. Część z nich weryfikuje je zresztą w praktyce, bo ponad dwie trzecie z 1080 badanych Zetek pracuje, przy czym 43 proc. z nich ma stałą pracę.
Deweloperzy wprowadzają do oferty więcej mieszkań, niż udaje się im sprzedać. Kuszą więc przecenami. Także na ry...
Choć zawieszone na razie nadzwyczajne amerykańskie cła miałyby objąć tylko wymianę towarową, to skutki zawirowań...
Pierwszy kwartał nie zmusił ekonomistów do istotnej rewizji prognoz tempa wzrostu gospodarczego Polski w 2025 r....
Chaos spowodowany wojnami handlowymi i cięciami zatrudnienia w administracji jak na razie głównie źle wpływa na...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Marzec był kolejnym miesiącem, gdy wybór nowych ofert pracy na największych portalach rekrutacyjnych był większy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas