Aktualizacja: 11.07.2024 15:57 Publikacja: 29.09.2021 12:34
Foto: Adobe Stock
Licytację elektroniczną przeprowadza się tylko na wniosek wierzyciela, który może go złożyć także przed kolejną licytacją, a jeżeli nieruchomość została zajęta na poczet kilku wierzycieli, wystarczy do e-licytacji żądanie jednego z nich.
Komornik w ciągu tygodnia zawiadamia wtedy o e-licytacji dłużnika, wskazuje nieruchomość lub jej część, których wniosek dotyczy, oraz poucza go, że jeżeli ma być sprzedanych kilka nieruchomości, to dłużnik ma prawo wskazać kolejność, w jakiej mają być licytowane. Obwieszczenie o e-licytacji zamieszcza się na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej co najmniej dwa tygodnie przed terminem licytacji, ze wskazaniem, gdzie i kiedy się odbędzie, a także obowiązku uiszczenia rękojmi i jej wysokości. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy najpóźniej na dwa dni robocze przed rozpoczęciem licytacji. Czas trwania przetargu wynosi siedem dni, a komornik wyznacza licytację elektroniczną w taki sposób, aby termin jej rozpoczęcia i zakończenia przypadał między godz. 9 a 14 w dni robocze.
Polski wymiar sprawiedliwości potrzebuje jak nigdy wcześniej większego zaangażowania społecznego. Ważne, żeby uz...
Proces przywracania praworządności trwa stanowczo za długo – mówi Beata Morawiec, sędzia Sądu Okręgowego w Krako...
W momencie gdy niemający większości politycy zaczynają omijać lub łamać normy konstytucyjne, zadaniem każdego uc...
Poszukiwane są różne metody, aby tylko dokuczyć koledze i wykazać się przed szefostwem. Wydaje się, że wojna w w...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Wystarczyło, że sędzia porównał godzinę doprowadzenia Zbigniewa Ziobry z godziną zamknięcia posiedzenia sejmowej...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas