Reklama

Zygmunt Drożdżejko: Rok działalności ministra sprawiedliwości jest rokiem straconym dla sądów

13 grudnia 2024 r. minął rok od powołania pana Adama Bodnara na stanowisko ministra sprawiedliwości. Jest to dobry czas na podsumowanie dotychczasowych jego działań. Pan minister, obejmując funkcję, głosił hasło, że będzie „przywracał praworządność”.
Zygmunt Drożdżejko: Rok działalności ministra sprawiedliwości jest rokiem straconym dla sądów

Foto: Adobe Stock

Niestety, już pierwszy dzień urzędowania dał wszystkim do zrozumienia, że tak nie będzie. Otóż w tym dniu po raz pierwszy pan minister naruszył niezawisłość sędziowską. Wysłał on bowiem pismo do sędziów-koordynatorów, w którym wskazuje im, jakich informacji mają udzielać innym sądom. Potem nakazał prezesom, aby wskazali bezpośrednie numery telefonów do nich. Jaki był tego cel, można się domyślić. Zapewne chodziło o to, aby ich kontrolować, czy udzielają informacji takich, jakich sobie życzy minister sprawiedliwości.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama