Reklama

Afera hejterska w MS: zarzuty tylko dla pokrzywdzonych sędziów

Jeszcze o postępowaniu rzecznika dyscyplinarnego.
Afera hejterska w MS: zarzuty tylko dla pokrzywdzonych sędziów

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Afera zwana hejterską, ujawniona przez media, a dotycząca zachowań niektórych sędziów związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości, uaktywniła na nowo rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Piotra Schaba i jego zastępców: Przemysława Radzika i Michała Lasotę. W sumie nic dziwnego, skoro doniesienia medialne dotyczyły niegodnych zachowań sędziów. Tyle że na dzień dzisiejszy jedynymi sędziami, którym postawiono zarzuty, są Waldemar Żurek i Olimpia Barańska-Małuszek, pokrzywdzeni tą aferą. Nie skomentuję tego, by nie dać powodu rzecznikom do postawienia mi zarzutu. A niewątpliwie czystą polszczyzną skomentować tego nie umiem.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama