Aktualizacja: 10.11.2016 05:30 Publikacja: 10.11.2016 05:30
2 zdjęcia
ZobaczFoto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz
- Zatrudniamy pracowników, których wynagrodzenie kształtuje się na poziomie minimalnego wynagrodzenia. Jak w ich przypadku należy ustalić podstawę wymiaru świadczeń chorobowych, w tym za czas przypadający na przełomie roku? – pyta czytelnik.
Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę mają zagwarantowaną minimalną wysokość wynagrodzenia, odpowiednią do przepracowanego okresu i wymiaru czasu pracy. Również podstawa należnych im świadczeń chorobowych nie może być niższa od przysługującej im minimalnej płacy, pomniejszonej o odpowiedni procent składek na ubezpieczenia społeczne finansowanych przez ubezpieczonych. Zatem zmiana minimalnego wynagrodzenia lub okoliczności mających wpływ na jego wysokość pociąga za sobą konieczność podwyższenia należnego świadczenia chorobowego.
Większość przedsiębiorców ma w 2026 r. płacić mniejszą składkę zdrowotną, stratni będą tylko ryczałtowcy z dużym...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Od wynagrodzenia wypłaconego pełnomocnikowi nie będzie trzeba opłacać należności do ZUS, pod warunkiem że obowią...
W pierwszym pakiecie deregulacyjnym przyjętym przez rząd znalazł się zapis, który ma rozwiązać problem interpret...
W 2024 r. zgłoszono o 235,1 tys. umów o dzieło mniej niż w 2023 r. – wynika z najnowszych danych ZUS, do których...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Bycie wspólnikiem spółki jawnej, wobec której prowadzone jest postępowanie upadłościowe, pozostaje bez wpływu na...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas