Reklama

Gdy firma chce zadbać o profilaktykę, musi się liczyć ze składkami

Badania profilaktyczne pracownika finansowane w większości przez pracodawcę podlegają składkom ZUS, jeżeli taki bonus nie został uregulowany w aktach wewnątrzzakładowych.
Gdy firma chce zadbać o profilaktykę, musi się liczyć ze składkami

Foto: Adobe Stock

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy, który chciał zasponsorować pracownikom jednorazowe świadczenie w zakresie badań profilaktycznych, w ramach promocji zdrowia. W drodze przetargu wybrał on przychodnię, która wykona usługę. Całkowity koszt pakietu badań, przypadający na jednego pracownika, miałby wynieść 830 zł. Natomiast zatrudniony pokrywałby z tego tytułu jedynie 5 zł. Resztę kwoty (tj. 825 zł) wpłacałby pracodawca. Udział w badaniach byłby dobrowolny, a sama akcja jednorazowa.

Firma chciała wiedzieć, czy od wartości świadczenia finansowanego przez pracodawcę (825 zł) należy płacić składki do ZUS.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama