Nie.

Ustalając podstawę wymiaru zasiłku z tytułu choroby w październiku, przyjmuje się przychód za okres 12 miesięcy kalendarzowych ubezpieczenia poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy, tj. za okres od października 2013 r. do września 2014 r. Z ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa wynikają jednak szczególne zasady postępowania, gdy we wspomnianym okresie przychód ubezpieczonego uległ zmniejszeniu wskutek niewykonywania działalności z powodu pobierania zasiłku chorobowego. W takiej sytuacji przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego:

- ?wyłącza się przychód za miesiące, w których ubezpieczony wykonywał działalność przez mniej niż połowę miesiąca;

- ?przyjmuje się przychód za miesiące, w których ubezpieczony wykonywał działalność przez co najmniej połowę miesiąca.

Ze względu na powyższe z podstawy wymiaru obliczanego obecnie zasiłku należy wyłączyć  przychód za luty, w którym przedsiębiorca w ogóle nie wykonywał działalności, oraz za marzec, bo wykonywał ją przez mniej niż połowę miesiąca.

podstawa prawna: art. 3 pkt 4, art. 48 ust. 1, art. 50 ust. 1 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jedn. DzU z 2014 r., poz. 159)