Reklama

Kierowcy bez uprawnień to zagrożenie. Ministerstwo Cyfryzacji mówi im: dość

Eksperci są zgodni, że firmy przewozowe – mimo że teoretycznie już dziś na bieżąco mogą sprawdzać w systemie, czy zatrudnieni przez nie kierowcy nie stracili uprawnień – muszą dostać praktyczne narzędzia do takiej weryfikacji. Pomysł na to ma resort cyfryzacji.
Kierowcy bez uprawnień to zagrożenie. Ministerstwo Cyfryzacji mówi im: dość

Foto: Adobe Stock

Temat kierowców bez uprawnień i jeżdżących bez prawa jazdy wrócił za sprawą śmierci 14-letniego chłopca, którego w Warszawie potrącić miał prowadzący busa, należącego do partnera znanej firmy kurierskiej. Mężczyzna usłyszał też zarzut prowadzenia pojazdu mimo sądowego zakazu. 

W reakcji na zdarzenie Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało, że wprowadzi możliwość automatycznego sprawdzania, czy zatrudnieni w przedsiębiorstwach mają uprawnienia, żeby legalnie wyjechać na drogę. Nowy system ma sprawić, że weryfikacja będzie szybka i możliwa do przeprowadzenia codziennie, a także – jak zadeklarował szef resortu Krzysztof Gawkowski – możliwa za pomocą jednego kliknięcia. Będzie to – jak zapewnił wicepremier – element walki z „bandytami drogowymi”.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama