Pieniądze dla samorządów na innowacyjne usługi dla biznesu

Do siódmego listopada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czeka na wnioski od gmin oraz ich związków i stowarzyszeń. Wybranym pomoże we wdrażaniu nowych usług wspierających przedsiębiorców.

Publikacja: 25.10.2021 12:58

Pieniądze dla samorządów na innowacyjne usługi dla biznesu

Foto: Adobe Stock

Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, a także ich związków i porozumień, i ma na celu wsparcie projektów polegających na stworzeniu i wprowadzeniu w życie innowacyjnych systemów wsparcia firm i rozwoju przedsiębiorczości. Chodzi o wypracowanie nowych pomysłów, metod, modeli na to, w jaki sposób urzędnicy mogliby pomagać lokalnym przedsiębiorcom lub w jaki sposób zachęcać przedsiębiorców spoza regionu do podjęcia inwestycji na terenie danej gminy, powiatu lub województwa. Pomysły mogą iść w kierunku tworzenia środowiska, warunków, otoczenia biznesowego sprzyjających powstawaniu i wdrażaniu innowacji. Zarówno tych produktowych jak i technologicznych lub organizacyjnych, czy też marketingowych. Innymi słowy projekty, które dofinansuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, mają łączyć ekspertów firm doradczych z wiedzą i doświadczeniami urzędników odpowiedzialnych za sektor przedsiębiorców, w tym np. startupów i doprowadzić do kreowania dopasowanych do potrzeb przedsiębiorców usług.

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Administracja
Dotacje oświatowe. Na co wolno przeznaczyć, jak rozliczyć, jak wygląda kontrola RIO?
Administracja
Nadzór architektoniczno-budowlany. Jakie ma obowiązki i uprawnienia? Kiedy rozbiórka samowoli budowlanej?
Administracja
To władze związku zawodowego muszą dbać o aktualność adresu?
Administracja
Jak utrzymać dobrą kondycję finansową gminy?
Materiał Promocyjny
Zarządzenie flotą może być przyjemnością
Administracja
Czy wartość kursu językowego dla pracownika może być zwolniona z PIT?