Reklama
Rozwiń

Zamówienia publiczne: odrzucenie oferty a zaangażowanie w inne przedsięwzięcia

Żaden zamawiający nie może wymagać od wykonawcy, by składając oferty w kilku postępowaniach równocześnie lub w niewielkich odstępach czasu, nie mógł wykazywać się przykładowo tym samym zespołem ludzi lub sprzętem.

Aktualizacja: 03.11.2021 14:20 Publikacja: 03.11.2021 12:10

Zamówienia publiczne: odrzucenie oferty a zaangażowanie w inne przedsięwzięcia

Foto: Adobe Stock

Nie zawsze bogate portfolio przedsięwzięć gospodarczych realizowanych w trakcie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego sprzyja sytuacji wykonawcy w tym postępowaniu. Może się okazać, że stanie się ono przyczyną dodatkowych wezwań, ale może być także przyczyną odrzucenia oferty.

Jedną z ważniejszych grup warunków udziału w postępowaniu są te dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej wykonawcy. Choć brak jest definicji tej zdolności, to art. 116 ust. 1 ustawy p.z.p. pozwala na określenie jej ram, które obejmują m.in. niezbędne wykształcenie, kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, potencjał techniczny wykonawcy lub osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia, umożliwiające realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości. Obejmuje ona także spełnianie wymagań odpowiednich norm zarządzania jakością, w tym w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, oraz systemów lub norm zarządzania środowiskowego.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Administracja
Teresa Siudem: Czy "era papierowa" w urzędach się kończy?
Administracja
EZD w administracji – jak prowadzić elektroniczną dokumentację?
Administracja
Jaka stawka VAT za udostępnianie boiska stadionu miejskiego?
Administracja
Zakup usługi analitycznej z zagranicy a podatek u źródła
Administracja
Czy za częstszy odbiór szkła i papieru gmina może żądać opłaty dodatkowej?