Aktualizacja: 17.12.2024 06:45 Publikacja: 17.12.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Działanie 1.3 jest częścią programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027”. Środki przeznaczone na jego realizację pozwalają rozwijać różnorodne usługi świadczone drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teleinformatycznych i cechujące się znacznym stopniem zaawansowania (wysoki poziom tzw. dojrzałości). W zależności od naboru wniosków, zakres rozwijanych usług może być jednak zawężany. Tak jest w tym przypadku, ponieważ władze województwa wielkopolskiego oczekują propozycji tworzenia i rozwijania e-usług w obszarze zdrowia.
Decyzje o warunkach zabudowy będą ważne bezterminowo, jeśli uprawomocnią się przed 1 stycznia 2026 roku.
Przepisy są dosyć skomplikowane, dlatego rodzą spory między organami skarbowymi a gminami. Należy więc doprecyzować, które wydatki gmin są poza VAT-em, a na które powinien być nałożony podatek VAT – mówi prof. dr hab. Artur Mudrecki, dyrektor Centrum Badań nad VAT-em w Akademii Leona Koźmińskiego.
Z uwagi na brak ustawowego wskazania na ostateczny moment, w którym wykonawcy zobowiązani są podjąć działania zmierzające do wykazania swojej rzetelności oraz przedstawić w tym zakresie stosowne dowody zamawiającemu, Krajowa Izba Odwoławcza wypracowała jednolitą linię orzeczniczą w tym zakresie.
Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wprowadziła istotne zmiany w wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Zaczną one obowiązywać od 2026 roku.
Spór pomiędzy wójtem a zakładem budżetowym, co do wykładni przepisów prawa podatkowego pozostaje wewnętrzną sprawą gminy.
Po raz pierwszy w historii mamy olbrzymi problem deficytu w budżecie narodowego płatnika. I to nie wynika z niczego innego, jak tylko z rabunkowej gospodarki na NFZ-cie, którą brutalnie wykorzystano do celów politycznych pod koniec poprzedniej kadencji. Niedobór środków w systemie publicznym to sytuacja, która w sposób szczególny uzasadnia funkcjonowanie prywatnych ubezpieczycieli i prywatnego sektora opieki zdrowotnej, gdyż sektor prywatny ułatwia pacjentom dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej. Sektor prywatny oferuje także pacjentom gwarancję przewidywalnych terminów oczekiwania na poszczególne konsultacje lekarskie oraz wiele innych korzyści – mówi prezes Zarządu PZU Zdrowie dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Przepisy są dosyć skomplikowane, dlatego rodzą spory między organami skarbowymi a gminami. Należy więc doprecyzować, które wydatki gmin są poza VAT-em, a na które powinien być nałożony podatek VAT – mówi prof. dr hab. Artur Mudrecki, dyrektor Centrum Badań nad VAT-em w Akademii Leona Koźmińskiego.
Analizy naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego pokazują, że rodzice dzieci z zespołem Downa są zdani sami na siebie.
System AI od Saventic Health pracuje dla 11 spośród 30 największych graczy w branży farmaceutycznej na trzech kontynentach. Firma zapowiada ekspansję w USA.
Na przełomie roku spodziewany jest kompromis polityczny w sprawie przekształcenia unijnej podkomisji ds. zdrowia publicznego w komisję stałą.
Profilaktyka, reforma unijnego prawa farmaceutycznego, konkurencyjność, bezpieczeństwo lekowe – to zadania, jakie Polska stawia podczas prezydencji w Radzie UE.
Za sprawą apelu prezydentów największych miast Polski wraca problem opłaty, z której dochody samorządy mogłyby przeznaczać na wydatki związane z ruchem turystycznym. Przedmiotem troski samorządowców jest też brak uregulowania krótkiego najmu.
Zmiany demograficzne i społeczne powinny stać się podstawą do zastanowienia się nad kompetencjami samorządów lokalnych. Potrzebny jest przegląd przepisów prawa samorządowego – tak, by sprostać potrzebom mieszkańców.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas