Reklama

Czy uczeń powinien korzystać z telefonu w szkole?

Szkoła nie może obecnie zakazać przynoszenia smartfonów, choć wiadomo, że wpływają negatywnie na koncentrację u dzieci.
Czy uczeń powinien korzystać z telefonu w szkole? Czy obecnie szkoła może tego zabronić?

Czy uczeń powinien korzystać z telefonu w szkole? Czy obecnie szkoła może tego zabronić?

Foto: Adobe Stock

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, toczy się dyskusja, co zrobić z telefonami komórkowymi w szkołach. Według danych CBOS z marca 2025 r. aż 73 proc. Polaków opowiada się za zakazem korzystania ze smartfonów w szkołach. Z uzyskanych deklaracji respondentów wynika, że lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie ogólnych, jednolitych regulacji dotyczących korzystania przez uczniów z telefonów niż to, żeby każda placówka ustalała zasady we własnym zakresie (71 proc. wobec 25 proc.). Obecnie to właśnie szkoła może regulować dostęp do smartfonów, ale tylko w ograniczonym zakresie. Za sprawą poselskiego projektu nowelizacji prawa oświatowego, nad którym trwają prace w Sejmie, może się to zmienić.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama