Jak uniknąć błędów przy realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego?

Coraz więcej projektów partnerstwa publiczno-prywatnego jest prawidłowo realizowanych – wynika z ostatniego raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje w nim również na uchybienia, które należy wyeliminować.

Publikacja: 21.09.2020 17:15

Jak uniknąć błędów przy realizacji projektu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego?

Foto: Adobe Stock

Wnioski płynące z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczącego realizacji przedsięwzięć w formule PPP przez jednostki samorządu terytorialnego (dalej: Raport) są optymistyczne – coraz więcej projektów PPP jest prawidłowo realizowanych. W obliczu nowych wyzwań, problemów i jeszcze bardziej napiętych budżetów, które postawił przed samorządami - w większości spowity widmem pandemii COVID-19 – 2020 rok, partnerstwo publiczno-prywatne może stać się coraz chętniej wykorzystywanym przez samorządowców instrumentem. Nie od dziś bowiem wiadomo, że najlepiej jest uczyć się na cudzych błędach, a Raport w sposób kompleksowy je zidentyfikował. Warto przyjrzeć się zatem najpowszechniejszym błędom wskazanym w raporcie w celu zaimplementowania we wdrażanych projektach wyłącznie takich rozwiązań, które gwarantują skuteczną i sprawną realizację projektów PPP.

Pozostało 92% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Administracja
Dotacje oświatowe. Na co wolno przeznaczyć, jak rozliczyć, jak wygląda kontrola RIO?
Administracja
Nadzór architektoniczno-budowlany. Jakie ma obowiązki i uprawnienia? Kiedy rozbiórka samowoli budowlanej?
Administracja
To władze związku zawodowego muszą dbać o aktualność adresu?
Administracja
Jak utrzymać dobrą kondycję finansową gminy?
Materiał Promocyjny
Zarządzenie samochodami w firmie to złożony proces
Administracja
Czy wartość kursu językowego dla pracownika może być zwolniona z PIT?