Aktualizacja: 17.02.2020 15:08 Publikacja: 17.02.2020 18:00
Foto: Adobe Stock
Spółka prowadziła działalność w zakresie przetwarzania odpadów niebezpiecznych oraz odpadów innych niż niebezpieczne. Działalność prowadzona była w oparciu o pozwolenie sektorowe – pozwolenie na wytwarzanie odpadów z uwzględnieniem wymagań przewidzianych dla zezwolenia na zbieranie odpadów i zezwolenia na przetwarzanie odpadów (wydane na postawie art. 181 ust. 1 pkt 4 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska).
W toku kontroli prowadzonej przez organy administracji publicznej (ochrony środowiska), w drodze oględzin, ustalono, że w związku z rozbudową instalacji zwiększyła ona moc przerobową. Organy prowadzące kontrolę uznały, że zwiększenie mocy przerobowej instalacji spowodowało, iż winna ona być kwalifikowana jako instalacja wymagająca uzyskania pozwolenia zintegrowanego (w związku z treścią załącznika do rozporządzenia ministra środowiska z 27 sierpnia 2014 r. w sprawie rodzajów instalacji mogących powodować znaczne zanieczyszczenie poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości).
Choć to rada gminy inicjuje założenie spółki komunalnej, późniejszy jej wpływ na działalność spółki jest ogranic...
Przepisy dają radnym uprawnienia informacyjne dotyczące spółek komunalnych. Czy to szansa na realną kontrolę i l...
Wynik rozpoznania zarzutu w sprawie egzekucji administracyjnej ma bezpośrednie przełożenie na badanie podstaw do...
Pozwolenia na budowę i konserwatorskie nie mogą zastąpić nakazu konserwatorskiego, bo udzielają one jedynie „pra...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Prawidłowość i jakość sporządzonej opinii oraz kompetencje merytoryczne, wykształcenie czy posiadanie wiedzy spe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas