Aktualizacja: 19.03.2025 03:55 Publikacja: 09.03.2022 03:52
Rosyjskie banki, ze względu na wprowadzone sankcje, planują wydawać karty Mir-UnionPay ze wspólnym logo obu systemów.
Foto: daboost
Visa i Mastercard kilka dni temu ogłosiły, że zawieszają prowadzenie działalności w Rosji. Jak wyjaśniły obie firmy, ich decyzja ma związek z agresją Rosji na Ukrainę. Według danych za 2020 rok obaj operatorzy w tym kraju obsługiwali 74 proc. rosyjskiego rynku płatności. Pozostałe 26 proc. należy do narodowego, rosyjskiego systemu Mir.
Visa wyjaśniła w komunikacie, że transakcje kartami Visa wydanymi w Rosji nie będą przetwarzane poza jej terytorium. Z kolei karty Visa wydane przez instytucje finansowe poza terytorium Rosji nie będą działać w Federacji Rosyjskiej.
Państwo nie może w ustawie wykluczyć lub dopuścić do przetargu firm z Chin czy Turcji. Warunki ustalają poszczególni zamawiający – tak wynika z czwartkowego wyroku TSUE.
Państwo nie może w ustawie wykluczyć lub dopuścić do przetargu firm z Chin, Turcji czy innych krajów, które nie porozumiały się z UE w sprawach z zamówień publicznych. Każdorazowo decydować mają o tym poszczególni zamawiający - stwierdził TSUE.
Mennica Polska doprowadzi do zmiany w zarządzie spółki zarządzającej wieżowcem Mennica Legacy Towers. Będzie też pożyczka na spłatę długów podatkowych.
Nie można krytykować polityki rządu w sprawie budownictwa. Bo nie można krytykować czegoś, czego nie ma.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Nielimitowany urlop, benefity żywieniowe – czego chcą polscy pracownicy? Jak wprowadzać strategie benefitowe w taki sposób, aby nie przepalać budżetu? Analizujemy temat i odpowiadamy na powyższe pytania.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Według informacji Bloomberga we wtorek UE i Wielka Brytania podejmą rozmowy o zajęciu zamrożonych rosyjskich aktywów.
Ponad dwugodzinna rozmowa Donalda Trumpa z Władimirem Putinem nie przyniosła Europie pokoju. Rezultaty są ważne, ale drugorzędne. Rosja wciąga prezydenta USA w niebezpieczną grę na własnych zasadach.
Drugi raz w ciągu trzech miesięcy prezydenci USA i Rosji zasiedli do telefonów. Znów rozmawiali o wojnie w Ukrainie.
Rozmowę telefoniczną Donalda Trumpa z Władimirem Putinem w sprawie wojny na Ukrainie amerykańskie media porównały do konferencji jałtańskiej w lutym 1945, kiedy Stany Zjednoczone i Związek Radziecki podzieliły się strefami wpływów w Europie.
Władimir Putin ma domagać się zawieszenia dostaw broni na Ukrainę jako warunku swojej zgody na 30-dniowe zawieszenie broni - podaje agencja Bloomberga.
Gdy jest zagrożenie ze strony Rosji i Białorusi, powinny być budowane nie tylko zapory inżynieryjne, ale też pola minowe. Ministrowie państw bałtyckich rekomendują wycofanie się z konwencji ottawskiej, która zakazuje stosowania min przeciwpiechotnych.
„Wiele elementów Ostatecznego Porozumienia zostało już uzgodnionych” - pisze Donald Trump w serwisie Truth Social przed rozmową z Władimirem Putinem, do której ma dojść 18 marca.
Kreml jeszcze nawet nie wyraził zgody na zawieszenie broni, a już nie zgadza się na siły pokojowe z Europy. Ale zdecydowanie prezydenta Emmanuela Macrona wywarło wrażenie na władcach Rosji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas