Aktualizacja: 26.01.2025 17:13 Publikacja: 08.09.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
Trybunał Konstytucyjny na mocy wyroku z 4 lipca 2023 r. (sygn. SK 14/21) uznał za niezgodną z Konstytucją definicję budowli i nakazał jej zmianę. Trybunał wskazał też na konieczność zmiany definicji budynku. Ustawodawca ma 18 miesięcy na nowelizację przepisów. Rewolucyjnej zmiany w podatku od nieruchomości – największej od ponad 30 lat – powinniśmy spodziewać się więc najpóźniej na początku 2025 roku.
Mało prawdopodobne jest, aby termin wprowadzenia systemu kaucyjnego został po raz kolejny przesunięty. Firmy muszą więc solidnie przygotować się do nowych obowiązków.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Od 1 października 2025 roku w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny, który ma zwiększyć poziom recyklingu i ograniczyć ilość odpadów komunalnych. Wprowadzenie tego systemu daje szansę na realne oddziaływanie na środowisko, ale także oznacza nowe obowiązki dla przedsiębiorców.
W Polsce istnieje duży potencjał do wykorzystania technologii wodorowych. Zmiany w prawie energetycznym, które weszły w życie 20 stycznia, mogą ten potencjał uruchomić.
Jeśli przedsiębiorca buduje centrum logistyczne musi zainwestować w dobry dojazd. Fiskus to rozumie i zgadza się na zaliczenie wydatków na przebudowę drogi do kosztów uzyskania przychodów.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Na każdym etapie postępowania o zamówienie publiczne należy zachować czujność, by wyeliminować ryzyko pomyłki i nie stracić zamówienia.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Prezydent USA zapowiedział obłożenie od 1 lutego nową stawką celną wszystkich towarów z Meksyku i Kanady. Dotknie to wiele towarów i dużych producentów. Nowe stawki będą pogwałceniem ustaleń traktatu o wolnym handlu USMCA podpisanego 30 listopada 2018 przez USA (za pierwszej kadencji Trumpa), Meksyk i Kanadę, który miał obowiązywać od 1 lipca 2020 do 2036 roku.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) jest dobrym momentem, by przyjrzeć się kondycji trzeciego sektora czyli organizacjom pozarządowym (NGO). Dysponują ponad 50 mld zł rocznie.
Część osób, które wykonały w ubiegłym roku remont mieszkania lub domu będzie mogła odliczyć od podatku poniesione koszty. Aby skorzystać z ulgi podatkowej rozliczając PIT w 2025 roku, trzeba spełnić określone warunki. Komu przysługuje ulga na remont?
Międzynarodowy Trybunał Karny podjął środki w celu ochrony personelu przed możliwymi sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych. Wypłaca pracownikom pensje z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.
Branża spedycyjna uważa, że przegłosowana uchwała sankcyjna jest źle przygotowana i stawia na pierwszej linii odpowiedzialności spedytorów, a nie eksporterów. Sankcji za naruszenia nie ma.
Około 10,4 mln deklaracji podatkowych za 2024 rok do końca lutego trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku pobierali świadczenia z ZUS. Chodzi o deklaracje PIT-40A, PIT-11A i PIT-11.
W ustawie o akcyzie pojawi się nowa ulga dla samochodów przeznaczonych do testów. Nie będzie integracji kas fiskalnych z terminalami płatniczymi.
Jeśli przedsiębiorca buduje centrum logistyczne musi zainwestować w dobry dojazd. Fiskus to rozumie i zgadza się na zaliczenie wydatków na przebudowę drogi do kosztów uzyskania przychodów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas