Aktualizacja: 20.12.2024 10:46 Publikacja: 20.12.2024 04:40
Foto: Adobe Stock
W artykule omówimy, czym w ogóle jest podział spółki, jakie są rodzaje podziałów, jak przebiega sam proces podziału spółki i jak wykorzystać tę formę reorganizacji w celu dywersyfikacji ryzyka związanego z prowadzonym biznesem.
Dłużnik z Unii Europejskiej nie ukryje się przed polskim przedsiębiorcą – wierzycielem. Są prawne sposoby, by wyegzekwować od niego należność.
Podejmowanie ryzyka to codzienność zarządu spółki. Jak działać w granicach prawa i uniknąć odpowiedzialności za nietrafione decyzje? Odpowiedzią jest zasada business judgement rule.
Choć zarówno private equity, jak i venture capital umożliwiają zapewnienie znaczącego wsparcia finansowego, różnią się zasadniczo profilem zaangażowanych inwestorów i wpływem na przyszłość firmy.
Polski wierzyciel może dochodzić należności od dłużnika zagranicznego przede wszystkim na podstawie europejskiego nakazu zapłaty i europejskiego tytułu egzekucyjnego.
Od 1 października 2023 r. rozporządzeniem 2023/956 wprowadzono unijny mechanizm dostosowywania cen na granicach (CBAM). Obejmie on towary importowane do Unii Europejskiej, które powstają w wyniku podobnych procesów poza jej granicami.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Jest piątek, 20 grudnia a w podcaście „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Podejmowanie ryzyka to codzienność zarządu spółki. Jak działać w granicach prawa i uniknąć odpowiedzialności za nietrafione decyzje? Odpowiedzią jest zasada business judgement rule.
Gospodarka Starego Kontynentu stoi dziś przed wyzwaniami, które zaważą na jej przyszłości. Polska prezydencja w Radzie UE może stać się impulsem do ożywienia gospodarczego Europy.
Wspólne finansowanie obronności, wzrost konkurencyjności europejskiej gospodarki, deregulacja – m.in. takie tematy będą priorytetem Ministerstwa Finansów podczas polskiej prezydencji w UE.
Nie mogliśmy narzekać na brak istotnych wydarzeń w polskiej i światowej gospodarce w 2024 roku.
Pomimo wsparcia unijnej biurokracji przewozy kolejowe maleją, co zwiększa ryzyko funduszy inwestujących w spółki wynajmu lokomotyw.
Jest czwartek, 19 grudnia - najważniejsze informacje w podcaście „Twój Biznes” przedstawia Bartłomiej Kawałek. Poruszymy dzisiaj tematy związane z polskimi propozycjami zmian w Zielonym Ładzie, starciem banków z konsumentami, kontrowersyjnym przejęciem udziałów w Commerzbanku przez UniCredit oraz batalią TikToka z amerykańskimi władzami.
Za zaległe składki ZUS wspólnicy spółki cywilnej odpowiadają solidarnie. Czy ma znaczenie wysokość wkładu poszczególnych wspólników albo zawinione działania jednego z nich?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas