Aktualizacja: 04.04.2025 04:10 Publikacja: 28.01.2025 04:30
Foto: AdobeStock
W „Rzeczpospolitej” („Cyfrowy ekosystem, czyli potrzeba koordynacji regulatorów”, 31 lipca 2024 r.) pisałam, że cyfrowa rewolucja już dawno zadomowiła się u nas, a brak skutecznego nadzoru prowadzi do napięć społecznych. Wskazywałam na konieczność zapewnienia niezależności organów regulacyjnych. Tymczasem w Zjednoczonym Królestwie – jak wskazuje „The Guardian” – przewodniczący Competition and Markets Authority (CMA), Marcus Bokkerink, został właśnie zmuszony do ustąpienia ze stanowiska po dwóch latach urzędowania. Zazwyczaj kadencja przewodniczącego CMA trwa pięć lat. Miejsce ustępującego przewodniczącego ma zająć były szef Amazon UK, Doug Gurr, a jego zadaniem będzie wspieranie wzrostu gospodarczego. Decyzję tę podjęto z inicjatywy ministrów Partii Pracy, żeby wysłać pozytywny sygnał do biznesu, a celem mają być „prowzrostowe decyzje regulatorów”, które mają wspierać brytyjską gospodarkę i zwiększać zamożność społeczeństwa.
Chronione będą nie tylko nazwy pochodzenia czy oznaczenia geograficzne, serów, win, napojów spirytusowych. Już z...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Umorzenie udziałów może służyć jako alternatywna forma wypłaty zysków zamiast dywidendy albo narzędzie do stabil...
Parlament Europejski, mimo że formalnie nie posiada inicjatywy ustawodawczej, odgrywa coraz większą rolę w kszta...
Rozporządzenie PE i Rady dot. ochrony oznaczeń geograficznych ustanawia ochronę produktów rzemieślniczych i prze...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Jednym z największych ryzyk transakcji M&A jest niemożność zamknięcia transakcji, a w praktyce niepodpisanie fin...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas