Aktualizacja: 25.08.2020 14:18 Publikacja: 25.08.2020 16:30
Foto: Adobe Stock
Polski kupujący zobowiązany jest więc rozliczyć VAT należny z tytułu nabycia towarów. Jednocześnie, jeżeli przysługuje mu pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego, to wykazana kwota podatku należnego stanowi dla niego kwotę VAT do odliczenia (art. 86 ust. 2 pkt 4 lit. c ustawy o VAT).
Należy przy tym zaznaczyć, że obowiązek podatkowy przy WNT powstaje zasadniczo z chwilą wystawienia faktury. Jednocześnie prawo do odliczenia podatku naliczonego jest warunkowane otrzymaniem faktury dokumentującej WNT.
Produkty cyfrowe podłączone do internetu to ogromne ułatwienie. Ale mają też drugie oblicze – mogą być niebezpieczne.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Sprzedaż swojego „udziału” umożliwia wspólnikowi rozstanie się ze spółką osobową, bez konieczności przeprowadzenia jej likwidacji. Jakie warunki trzeba spełnić, by skutecznie sfinalizować sprzedaż udziałów w spółkach: jawnej, partnerskiej, komandytowej?
Jest kilka wyzwań, które mogą zadecydować o powodzeniu procesu sukcesji.
Unia Europejska wprowadza kolejne wymogi dla cyfrowego świata. Szczególne obostrzenia dotyczą m.in.: przeglądarek, menedżerów haseł, VPN, systemów zarządzania siecią, routerów, inteligentnych urządzeń domowych. Co w praktyce oznacza Akt o Cyberodporności i jak przedsiębiorcy mają przygotować się do zmian?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
W ostatnich tygodniach do sądów zaczęły trafiać pozwy Polskiego Funduszu Rozwoju przeciwko przedsiębiorcom, którzy korzystali z rządowych programów Tarcza Finansowa 1.0 i Tarcza Finansowa 2.0. Na co powinni przygotować się beneficjenci pomocy? Jakie działania podjąć?
Skarbówka poważnie traktuje pojawienie się wielkiej liczby pustych faktur. Kontrole mają być wycelowane w oszustów.
Powszechne e-fakturowanie ma ruszyć w lutym 2026, ale będzie możliwość wystawiania faktur offline jeszcze przez kolejnych 11 miesięcy.
Skutki podatkowe przeniesienia nakładów inwestycyjnych dokonanych na nieruchomości, należy traktować jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu 23-proc. stawką VAT i udokumentować fakturą.
Samo ogłoszenie alarmu przeciwpowodziowego na terenie miasta, w którym siedzibę ma sąd administracyjny, nie wystarczy, żeby skutecznie domagać się odroczenia rozprawy.
KAS wykrywa więcej fałszerstw w VAT. To efekt sprawniejszych kontroli czy zbyt małej ich liczby?
• Ulga w podatkach na żołnierza • Ważny wyrok TSUE dla polskiej branży transportowej • Czy kilkudniowe opóźnienie w odebraniu faktury musi przeszkadzać w odzyskaniu VAT? • Strata z pandemii a danina solidarnościowa • Czy daninę solidarnościową można pomniejszyć o straty? • Projekt ws. płacy minimalnej nie na rękę firmom • Ważne terminy na ten tydzień i wskaźniki kadrowe
Wprowadzenie elektronicznego fakturowania da państwom członkowskim 111 mld euro dodatkowych wpływów. Jednak nie wszystkie kraje UE spieszą się do tych rozwiązań.
Wyobraź sobie, że zamiast czekać na uregulowanie płatności za faktury, możesz niemal od razu po ich wystawieniu operować posiadanymi środkami. Albo kupić niezbędne materiały do wykonania usługi bez angażowania własnych zasobów. Wszystko to – i wiele więcej – jest możliwe dzięki faktoringowi. Bez względu na branżę i rozmiar działalności, z FaktorOne zyskasz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas