Aktualizacja: 07.04.2020 16:37 Publikacja: 07.04.2020 16:30
Foto: Fotorzepa, Rafał Guz
Spór w sprawie dotyczył solidarnego zobowiązania w podatku od nieruchomości za 2013 r. od hali garażowej. Z akt sprawy wynikało, że przedmiotem opodatkowania jest hala garażowa położona o powierzchni ponad 1.600 m.kw. Nieruchomość stanowi współwłasność osób prawnych i fizycznych.
Problem zaczął się, gdy w lutym 2013 r. do samorządowego fiskusa wpłynęła korekta deklaracji na podatek od nieruchomości za 2013 r. złożona przez spółkę z o.o. W korekcie zastosowano stawkę właściwą dla budynków mieszkalnych przy jednoczesnym wykazaniu powierzchni użytkowej lokalu w wysokości 1,40-2,20 m. Urzędnicy uznali ją jednak za nieprawidłową. Wskazali, że pracownicy nadzoru budowlanego dokonali pomiarów wysokości hali garażowej. I ustalili, że zasadnicza wysokość kondygnacji hali wynosi ok. 2,68 m. Wysokość hali w miejscu wjazdu do garażu wynosi 2,26 m, w miejscu podciągu pod stropem 2,31 m, pod instalacją wody tryskaczowej 2,10 m, pod instalacją elektryczną 2,07 m a w miejscu zjazdu między kondygnacjami 2,09 m. Są to jednak miejscowe zaniżenia, które nie mają wpływu na wysokość kondygnacji. Nie obniżają więc one zasadniczo wysokości kondygnacji hali a jedynie powodują miejscowe obniżenie.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas