Aktualizacja: 26.01.2025 15:12 Publikacja: 19.12.2024 10:32
Foto: Adobe Stock
Idąc w ślad za załącznikiem nr 2 do rozporządzenia dot. ESRS, możemy go zdefiniować jako pełen zakres działań, zasobów i relacji, z których jednostka korzysta i na których się opiera, tworząc swoje produkty lub usługi od koncepcji do realizacji, konsumpcji i wycofania z eksploatacji. Obejmuje on dwa rodzaje podmiotów, tj. podmioty na:
- wyższym szczeblu łańcucha wartości (upstream) to np. dostawcy dostarczający produkty lub świadczący usługi, które są następnie wykorzystywane do rozwijania produktów lub usług jednostki,
Długo oczekiwana ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa, implementująca dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2019/1937 weszła w życie w Polsce 25 września 2024 r.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Ład korporacyjny (Governance), czyli jeden z trzech obszarów ESG, odnosi się do systemu wewnętrznych praktyk, mechanizmów kontroli i procedur zaimplementowanych przez przedsiębiorcę w ramach prowadzonej działalności.
Polska jako jeden z krajów Unii Europejskiej zobowiązała się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu prowadzących m.in. do neutralności klimatycznej w 2050 r.
Teoretycznie każdy z nas ma świadomość, że klimat zmienia się w sposób dla nas niekorzystny i jest to niestety związane z działaniami ludzi.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Parlament Europejski 14 listopada 2024 r. głosował w sprawie odroczenia rozporządzenia o wylesianiu European Union Deforestation Regulation (dalej: EUDR).
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Pakiet Uproszczeniowy Omnibus to rozwiązanie wyczekiwane. Ale czy ułatwi życie firmom, raportującym kwestie zrównoważonego rozwoju? Czy przeciwnie: wprowadzi zamęt prawny i zagrozi ambitnym unijnym celom klimatycznym oraz społecznym?
Wycena ryzyka jest nieodłącznym elementem procesu inwestycyjnego, szczególnie w środowisku funduszy private equity i venture capital, gdzie od lat funkcjonują standardy oceny ryzyk prawnych i finansowych.
Wraz z Nowym Rokiem polskie prawo czeka szereg zmian, które będą miały znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Nieważne, czy mówimy o prawie pracy, prawie korporacyjnym, podatkach, raportowaniu ESG, czy sztucznej inteligencji.
Spółka Apsys Polska dostała certyfikat BREEAM New Construction na poziomie Very Good dla warszawskiej inwestycji Solea.
Firmy szukają umeblowanych biur z dobrymi adresami, blisko stacji metra lub przystanków komunikacji miejskiej. W cenie są także elastyczne powierzchnie. W tym roku wynajem siedziby do pracy może być droższy.
Transformacja energetyczna w Polsce nabiera tempa. Jednocześnie rośnie liczba i złożoność umów cPPA/vPPA, co będzie stanowić coraz większe wyzwanie do ich prawidłowego ujęcia księgowego.
Raportowanie odpowiedzialnego rozwoju obejmie w przyszłym roku największe firmy, a potem będzie stopniowo rozszerzane.
Oprócz korzyści i szans wynikających z wprowadzania nowych przepisów firmy dostrzegają istotne koszty i zagrożenia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas