Aktualizacja: 04.04.2025 04:24 Publikacja: 19.12.2024 10:26
Foto: Adobe Stock
Wśród istotnych dokumentów odnoszących się do kwestii społecznych należy wymienić m.in. Rezolucję Zgromadzenia Ogólnego OZN nr A RES/70/01 przyjętą 25 września 2015 r., która zawiera plan działania na rzecz wprowadzenia koncepcji zrównoważonego rozwoju w jej bardzo szerokim ujęciu i stanowiła podstawę do opracowania 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, będących częścią Agendy 2030. Każdy ze wspomnianych celów odnosi się w mniejszym lub większym stopniu do kwestii społecznych, zajmując się takimi zagadnieniami jak m.in. walka z ubóstwem, dobra jakość życia, równość płci, dostęp do energii, dobra jakość edukacji czy dostęp do wody i warunków sanitarnych. Niemniej jednak nawet te cele, które wydają się niezwiązane z kwestiami społecznymi, w rzeczywistości również się do nich odnoszą, np. promocja wzrostu gospodarczego (cel 8) zawiera w sobie prawo do pracy i korzystania ze sprawiedliwych warunków pracy, zakaz pracy dzieci, równe prawa kobiet w dziedzinie zatrudnienia, a ochrona mórz i oceanów (cel 14) związana jest z prawem do zdrowia oraz prawem do odpowiedniej żywności. Ukazuje to doskonale, że motorem napędowym wszelkich działań podejmowanych przez międzynarodowe instytucje na rzecz zrównoważonego rozwoju jest dbałość o szeroko pojętą jakość życia społeczeństw.
Zrównoważony rozwój stał się nieodłączną częścią naszej gospodarczej rzeczywistości. Nowe regulacje unijne wdroż...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Termin due diligence, czyli po polsku należyta staranność, jest dobrze znany przedsiębiorcom.
Początek roku 2025 to czas intensywnych prac dla tych, którzy jako pierwsi zostali objęci obowiązkiem raportowan...
Przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1115 z 31 maja 2023 r. w sprawie udostępniania...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W Dzienniku Ustaw z 17 grudnia 2024 r. opublikowana została ustawa z 6 grudnia 2024 r. o zmianie ustawy o rachun...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas