Aktualizacja: 20.04.2025 02:36 Publikacja: 27.02.2025 16:15
Foto: Adobe Stock
To czas, kiedy zbieramy końcowe dane i redagujemy opisy do sprawozdania zrównoważonego rozwoju. Można by pomyśleć, że później już tylko atestacja i jeśli mieliśmy wcześniej „na pokładzie” audytora, który zweryfikował poprawność przebiegu procesu podwójnej istotności, to będzie można odetchnąć spokojnie. Ale czy na pewno?
Jedne z bardziej istotnych ujawnień wymaganych przez regulatora w ramach standardów ESRS dotyczą strategii firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, a w konsekwencji m.in. złożonych w niej obietnic pod postacią odpowiednich mierników, a także konkretnych działań wskazanych w odpowiedzi na zidentyfikowane ryzyka. Część z nas obieca zwiększenie produkcji energii z OZE, innowacyjne rozwiązania z obszaru gospodarki obiegu zamkniętego czy też technologie wodorowe jako te, które mogą wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego. Może też obiecamy poprawę wskaźników z obszaru społecznego, jak np. wyrównanie wynagrodzeń wśród kobiet i mężczyzn, bezpieczeństwo zatrudnienia czy też zmiany w obszarze różnorodności. Nie ulega wątpliwości, że każda firma przedstawi zestaw danych rzeczywistych, ale też obietnic, których realizacja w kolejnych latach będzie podlegać monitorowaniu i raportowaniu.
Współczesny rynek pracy stawia przed firmami nowe wyzwania. Musimy tworzyć miejsca pracy, które gwarantują odpow...
Tematyka raportowania zrównoważonego rozwoju wybrzmiewa najgłośniej poprzez literkę E i związane z nią bezpośred...
Wraz ze zmianą regulacji, wzrostem świadomości, a także coraz większą materializacją korzyści płynących dla prze...
Sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju koncentruje się na ujawnieniach dotyczących istotnych kwestii dla interes...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
1 stycznia 2025 r. weszła w życie ustawa z 6 grudnia 2024 r. transponująca dyrektywę o raportowaniu zrównoważone...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas