Aktualizacja: 24.11.2024 22:04 Publikacja: 08.09.2021 12:00
Hakerzy to coraz większa zmora wielu firm, także tych mniejszych.
Foto: Roman
„Indeks ryzyka cybernetycznego” (ang. Cyber Risk Index — CRI), opracowany przez Trend Micro, porównuje przygotowanie cyberzabezpieczeń przedsiębiorstw z prawdopodobieństwem ataku (indeks CRI jest oparty na skali liczbowej od -10 do 10, gdzie -10 reprezentuje najwyższy poziom ryzyka). W I połowie 2021 r. przebadano ponad 3600 firm. Na tej podstawie ustalono, że globalnie CRI wynosi -0,42. A to oznacza, że ryzyko jest wyraźnie podwyższone, na poziomie nieco wyższym niż w ubiegłym roku.
Rękawice do demakijażu sprzedajemy do ponad 70 krajów dbając o środowisko naturalne, a teraz zamknęłyśmy obieg naszego produktu – mówią Monika Żochowska i Ewa Dudzic, współwłaścicielki spółki Phenicoptere sprzedającej pod marką Glov.
Sektor technologii informacyjno-telekomunikacyjnych (ICT), choć stał się jednym z kluczowych dla gospodarek na całym świecie, z uwagi na fakt, że m.in. pobudza innowacyjność wielu branż, wciąż jest stosunkowo niewielkim obszarem z punktu widzenia rynku pracy.
Kluczowe dla działania przedsiębiorstwa, a także jego dalszej przyszłości jest odpowiednie i skuteczne zabezpieczenie informacji. Dlatego powszechne powinno być wdrożenie pisemnych umów zabezpieczających informacje tzw. NDA.
Rewolucja technologiczna jest kwestią czasu – wynika z deklaracji firm.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Cyfryzacja jest warunkiem przetrwania i rozwoju firm sektora MŚP w Europie – taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego wśród 5 tys. przedsiębiorstw w Europie.
Nasz kraj zajmuje trzecie miejsce w Europie i dziewiąte na świecie pod względem narażenia na ataki ze strony organizacji cyberprzestępczych sponsorowanych przez obce państwa, głównie Rosję – wynika z najnowszego raportu Microsoftu.
Bank Centralny Cypru w ramach unijnej inicjatywy badającej cyberbezpieczeństwo wytypował kraje, w których hakerzy sieją największy zamęt. Polska znalazła się na podium niechlubnego rankingu. Skala incydentów jest gigantyczna.
Włamując się na naszą pocztę cyberprzestępcy nie tylko mają wgląd do wszelkich przechowywanych tam danych (znajdujących się na przykład w załącznikach). Za pośrednictwem adresu e-mail mogą również zyskać dostęp do innych, ważnych dla nas serwisów. Okazuje się, że przestępcy mają sposób na włamanie się nawet na te konta, w przypadku których występuję dwuskładnikowe uwierzytelnianie (jak np. Gmail).
Firmom brakuje funduszy, by spełnić wymogi unijnej dyrektywy NIS 2. Ci, którzy zdają sobie sprawę z nowych regulacji, próbują łatać dziury w budżecie.
Zwolniony pracownik Disneya miał włamać się do serwerów firmy, aby zmienić jej restauracyjne menu, w tym fałszować informacje o alergenach i umieszczać w nim wulgarne przekleństwa.
Oszuści ciągle znajdują nowe sposoby na to, by wykraść dane – często ich celem są hasła, dane osobowe czy numery PESEL. Jakich metod używają i na co warto uważać?
Nawet jak na Rosję ta łapówka robi wrażenie. Urzędnik Komitetu Śledczego Rosji w randze majora zainkasował ponad 2718 bitcoinów czyli równowartość ponad 670 mln zł (według kursu z 8.10.2024). Płaciła mu grupa hakerów.
22 organizacje zrzeszone w ramach DigitalEurope wnioskują o zharmonizowaną transpozycję dyrektywy NIS2, która jest „kamieniem węgielnym europejskiego cyberbezpieczeństwa” – podała Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), która jest sygnatariuszem apelu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas