Reklama

Kiedy zatrudniony powinien pójść do lekarza medycyny pracy?

Pracodawcy nie muszą kierować na badania wstępne pracowników, którzy dostarczą ważne orzeczenie lekarskie z poprzedniego miejsca pracy. Czy zawsze?
Kiedy zatrudniony powinien pójść do lekarza medycyny pracy?

Foto: Adobe Stock

Badania medycyny pracy są obowiązkowym elementem procedury zatrudnienia, który ma realny wpływ na bezpieczeństwo zarówno pracownika, jak i pracodawcy. Celem badań jest ocena zdolności pracownika do wykonywania zadań na danym stanowisku, przy uwzględnieniu warunków pracy oraz wszystkich zagrożeń. Pełnią one kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy, a także pomagają minimalizować ryzyko zawodowe. W myśl obowiązujących przepisów pracodawca ma obowiązek zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Wynika to zarówno z art. 66 Konstytucji RP, jak i z przepisów prawa pracy.

Pozostało jeszcze 96% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji PRO.RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama