Wsparcia na niepełnosprawnych z PFRON nie wolno powielać

Prawo do dofinansowania wynagrodzeń z PFRON i tarczy antykryzysowej wzajemnie się nie wyklucza. Nie można jednak pobierać dopłat na ten sam cel z różnych źródeł.

Publikacja: 01.07.2020 16:45

Wsparcia na niepełnosprawnych z PFRON nie wolno powielać

Foto: AdobeStock

Zgodnie z ustawą z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2020 r., poz. 426 ze zm.) pracodawcom zatrudniającym pracowników niepełnosprawnych przysługuje miesięczne dofinansowanie do ich wynagrodzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Warunkiem przyznania wsparcia jest m.in. to, aby te osoby zostały ujęte w ewidencji zatrudnionych osób niepełnosprawnych prowadzonej przez Fundusz.

Pracodawcy, który zatrudnia minimum 25 pracowników (w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy), miesięczne dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego przysługuje pod warunkiem, że osiąga wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w wysokości co najmniej 6 proc.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Kadry i Płace
Katarzyna Wójcik: Wyjazd wyjazdowi nierówny
Kadry i Płace
O czym należy pamiętać, zatrudniając młodocianych w wakacje?
Kadry i Płace
Jakie są korzyści z ugody z pracownikiem, który wyrządził firmie szkodę?
Kadry i Płace
Urlop u nowego szefa nie zawsze z czystą kartą
Kadry i Płace
Pracownik w trasie – kto za co płaci? Kiedy trzeba odprowadzić składki?
Reklama
Reklama