Duże firmy (sprzedaż powyżej 200 mln zł w 2024 r.) od 1 lutego 2026 r. będą zobowiązane do wystawiania faktur ustrukturyzowanych w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF). Dla pozostałych podmiotów ten obowiązek wejdzie w życie od 1 kwietnia 2026 r. Rzeczywistość gospodarcza będzie wyglądać jednak w ten sposób, że od 1 lutego 2026 r. zasadniczo wszyscy nabywcy będą zobowiązani do odbierania faktur poprzez KSeF (poza wyjątkowymi wyłączeniami, które odsuwają wejście systemu najpóźniej od 1 stycznia 2027 r. – mamy tu na myśli np. faktury uproszczone oraz obowiązek wystawiania e-faktur przez podatników dokonujących sprzedaży (wraz z podatkiem) udokumentowanej fakturami do 10 tys. zł miesięcznie).