Reklama

Załącznik do faktury w KSeF. Nie zawsze można, nie zawsze warto

Firmy będą mogły wystawiać w KSeF załączniki do faktur. Ale są ograniczenia, wielu rzeczy nie da się w nich zamieścić. Eksperci przestrzegają też przed ujawnianiem fiskusowi wszystkich szczegółów transakcji.
Największe firmy muszą wystawiać faktury w KSeF już od 1 lutego 2026 r., mniejsze od 1 kwietnia 2026

Największe firmy muszą wystawiać faktury w KSeF już od 1 lutego 2026 r., mniejsze od 1 kwietnia 2026 r., a najmniejsze od 1 stycznia 2027 r.

Foto: Adobe Stock

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców umożliwiliśmy wystawianie w KSeF faktur z załącznikami – obwieszcza Ministerstwo Finansów. Eksperci wskazują jednak, że to wcale nie taka prosta sprawa. Są bowiem ograniczenia formalne i techniczne.

– Przede wszystkim musimy wystąpić o zgodę na wystawianie w KSeF faktur z załącznikiem. Wnioski w tej sprawie będzie można składać w e-Urząd Skarbowy od 1 stycznia 2026 r. Uprawnienie będzie nadawane automatycznie, fiskus może jednak zgodę cofnąć, jeśli uzna, że wystawiane przez nas załączniki nie powinny trafić do KSeF – mówi Michał Wykurz, doradca podatkowy, starszy menedżer w Sendero Tax & Legal.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama