Aktualizacja: 21.11.2024 03:51 Publikacja: 08.11.2024 14:00
Wojciech Konecki Prezes APPLiA - Związku Producentów AGD i HVAC, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej
Foto: tv.rp.pl
Większość z konsumentów jest zadowolona z zakupu pompy ciepła. Jednak niektórym wciśnięto średniej jakości sprzęt lub nie poinformowano o konieczności spełnienia określonych warunków i pojawiło się finansowe rozczarowanie związane głównie z cenami energii zużytej przez pompy- mówi Wojciech Konecki Prezes APPLiA - Związku Producentów AGD i HVAC, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej, gość programu Marcina Piaseckiego.
Jego zdaniem rynek pomp ciepła w Polsce będzie się odradzał bardzo powoli, co może spowodować ograniczeniem inwestycji w produkcję tych uzrądzeń w naszym kraju.
Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbiły się czkawką również naszej walucie, która w ostatnim czasie traciła na wartości. Czy trend ten zostanie utrzymany? Zastanawialiśmy się nad tym w kolejnym odcinku Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Łukasz Zembik, analityk Oanda TMS Brokers.
Donald Trump szykuje się do objęcia stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak jego prezydentura może wpłynąć na amerykańską i globalną gospodarkę? Przemysław Tychmanowicz w programie Rzecz o Biznesie rozmawiał z Maciejem Stefański, starszym ekonomistą w firmie EY.
Niemiecka gospodarka jest na ostrym zakręcie, co więcej politycy nie mają pomysłu jak zmienić tę sytuację. Przyczyny kłopotów to oprócz na przykład cen energii także demografia.
Czy rynek motoryzacyjny czekają wielkie zmiany? Jaką rolę mogą odegrać w nim chińskie firmy? O tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Jacek Opala, prezes Exact x Forestall.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ceny ropy naftowej na światowych rynkach notują duże zmiany. W ostatnim czasie wyraźnie jednak one spadły. Dlaczego i co to może oznacza? O tym w programie Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Michał Stajniak, analityk XTB.
We wtorek i środę nad Polską przemieszczać się będzie silny niż Quiteria, który odpowiadać będzie za intensywne opady zarówno deszczu, jak i śniegu. Przede wszystkim jednak spowoduje silny wiatr, a nawet wichury. Te ostatnie wystąpić mogą głównie nad morzem i w górach.
Pogoda w najbliższych dniach może być groźna, a to za sprawą silnych porywów wiatru. IMGW wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na wybrzeżu. W kolejnych dniach wichury nad Polską mogą być jeszcze bardziej niebezpieczne.
Firmy z Polski przejęły 90 proc. koreańskiego rynku mleka UHT. O sukcesach i wyzwaniach polskich firm w Korei Południowej, a także o postrzeganiu Polski jako miejsca inwestycji opowiada Anna Łagodzińska, szefowa seulskiego biura PAIH.
Niektórym w Polsce śnią się wielkie negocjacje z Ukraińcami. Nie potrafiliśmy jednak wypracować nawet soft power, którą moglibyśmy wykorzystywać do załatwiania interesów nad Dnieprem.
Jeszcze 13 listopada IMGW-PIB informował, że w trzecim tygodniu listopada temperatura może osiągnąć nawet 15 stopni. Prognozy te jednak uległy zmianie i według najnowszych informacji w przyszłym tygodniu może spaść śnieg.
Na zewnątrz coraz chłodniej. Sezon grzewczy rozpoczął się więc na dobre. Jak co roku właścicieli domów martwią rachunki za ogrzewanie. Zastanawiają się, czym najtaniej ogrzać dom w tym sezonie. Warto postawić na węgiel, pellet czy pompę ciepła?
Czas do Bożego Narodzenia liczymy już w tygodniach. Jakiej pogody możemy się spodziewać przed świętami? IMGW udostępniło prognozę długoterminową.
Co jest „naprawdę warte poświęceń po powstańczym dziele”, kiedy walka skończona? Zadać mogli sobie to pytanie Polacy pod koniec XIX wieku. W roku 1918 i 1989. O to samo mogą zapytać dziś.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas