Reklama

Zembik: Złoty może pozostawać słaby

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbiły się czkawką również naszej walucie, która w ostatnim czasie traciła na wartości. Czy trend ten zostanie utrzymany? Zastanawialiśmy się nad tym w kolejnym odcinku Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Łukasz Zembik, analityk Oanda TMS Brokers.
Łukasz Zembik, analityk Oanda TMS Brokers

Łukasz Zembik, analityk Oanda TMS Brokers

Foto: tv.rp.pl

Zembik zauważa, że złoty w ostatnich miesiącach był relatywnie silny. Teraz jednak z racji wyborów prezydenckich w USA, które wygrał Donald Trump doszło do korekty. – Tracą również inne waluty naszego regionu, a wynika to z rosnącego popytu na amerykańskiego dolara. Euforia dolarowa i Trump trade jest kontynuowany. Aktualny klimat nie sprzyja złotemu i to może jeszcze trochę potrwać. Jest kilka czynników ryzyka i moim zdaniem perspektywy złotego nieco się zmienią chociażby ze względu na wydarzenia polityczne. Prognozy dotyczącego silniejszego złotego mogą być więc korygowane – podkreśla Zembik. 

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama