Aktualizacja: 05.09.2016 13:57 Publikacja: 05.09.2016 13:53
Rafał Tomański
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Przyjechali na nie przedstawiciele największych koncernów świata. Grupa dwudziestu miała pokazać, że światowy biznes potrzebuje nowych celów, zmaga się z problemami, które wymagają odpowiednich rozwiązań, a także że do dyspozycji są coraz to nowe narzędzia. Prym w grupie biznesmenów wiódł Jack Ma, założyciel koncernu Alibaba.
Lider e-handlu, który powstał 17 lat temu, to światowy rekordzista. Idealnie pasuje do tegorocznego szczytu, ponieważ założyciel jak i firma pochodzą z Hangzhou. Miasto stało się dzięki Ma chińską wersją Doliny Krzemowej, podobnie jak Alibaba ewoluowała jako skrzyżowanie Amazona, eBaya i PayPala. Do siedziby firmy udało się kilku prezydentów i premierów państw na czele z Kanadyjczykiem, Justinem Trudeau, który razem z Jackiem Ma otworzył e-sklep z kanadyjskimi produktami na jednej z platform zakupowych Alibaby. E-handel skupia uwagę, ponieważ to właśnie na tym polu oczekuje się 24-proc. wzrostu w 2016 roku, podczas gdy tradycyjna gospodarka ma zwiększyć się o nie wytrzymujące porównania 2,8 proc.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim eksporcie. Jednocześnie coraz więcej amerykańskich firm jest niewypłacalnych.
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołowego na chiński rynek.
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietnia przeprowadzono referendum dotyczące zmian w konstytucji. W pierwszej dekadzie maja prezydent Szawkat Mirzijojew ogłosił przedterminowe wybory prezydenckie. Odbędą się one już 9 lipca br.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsiębiorcy, zmierzający na Wyspy Brytyjskie po spełnieniu pewnych warunków mogą tam szybko otrzymać tymczasowy dokument.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Pierwszy krok porozumienia Izraela z Hamasem zrobiony, trzy zakładniczki wróciły do kraju. Każdy następny będzie sukcesem. Wojna może powrócić do Strefy Gazy.
Północnokoreańscy jeńcy wojenni na Ukrainie czują się, jakby „wyszli z wehikułu czasu” - twierdzą cytowani przez "The Times" eksperci, zajmujący się Koreą Północną. Jak donieśli ukraińscy śledczy, Koreańczycy z Północy są zaskoczeni nie tylko tym, że w budynkach znajdują się toalety i bieżąca woda, ale również najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jako jeńcom wojennym przysługują im pewne prawa.
Setki zwolenników aresztowanego prezydenta Korei Południowej Yoon Suk Yeola wczesnym rankiem wtargnęły do budynku sądu po decyzji o przedłużeniu jego aresztu. Do budynku dostali się przez wybite okna, przed interwencją policji broniąc się gaśnicami.
Usunięcie TikToka ze sklepów Apple App Store i Google Play oznacza, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie mogą już pobierać tej popularnej aplikacji na swoje urządzenia.
Biuro premiera Izraela Beniamina Netanjahu potwierdziło otrzymanie od Hamasu dokumentów z nazwiskami zakładników do uwolnienia. Brak tego dokumentu - zdaniem strony izraelskiej - uniemożliwiał wejście w życie porozumienia z Hamasem, dotyczącego zawieszenia broni. Ostatecznie zawieszenie broni weszło w życie z opóźnieniem.
Rząd Izraela zatwierdził porozumienie z Hamasem w sprawie zawieszenia broni i uwolnienia zakładników w Strefie Gazy - poinformowało biuro premiera Beniamina Netanjahu. Porozumienie, zawarte przy udziale Egiptu, Kataru i USA, o którym poinformowano 15 stycznia, ma wejść w życie w niedzielę o godz. 8:30 czasu lokalnego i przewiduje zawieszenie broni na sześć tygodni oraz stopniowe wycofywanie sił izraelskich ze Strefy Gazy.
Poprawa nastrojów i odwrót od dolara na globalnym rynku oraz perspektywa braku obniżki stóp procentowych w Polsce w najbliższym czasie były w piątek sprzymierzeńcem naszej waluty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas