Aktualizacja: 31.08.2019 07:40 Publikacja: 30.08.2019 14:28
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Rytualne obrzędy na dziedzińcu dzonga
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Zawieszony nad przepaścią zespół klasztorny Taktsang, zwany "Tygrysie Gniazdo", ważne miejsce pielgrzymek
Foto: BEZ LUDZI
Młodzi mnisi uczą się tutaj nie tylko czytać święte księgi buddyjskie, ale pobierają szeroką edukację
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Praktycznie każda rodzina wysyła do klasztoru przynajmniej jednego syna w wieku sześciu lat
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Na przedmieściach Thimphu
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Wszyscy mieszkańcy noszą tu jednakowe stroje narodowe z tkanin o bogatych kolorach
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Młodociani mnisi żyją w warunkach spartańskich, w nie ogrzewanych pomieszczeniach, bez bieżącej wody, nie mówiąc o skromnym wyżywieniu
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Warowny dzong w Paro, zbudowany niegdyś dla obrony kraju przed Tybetańczykami
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Kobiety noszą tu prawie zawsze krótkie włosy i piękną biżuterię ze srebra
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Życie biegnie tu tak jak przed wiekami – niespiesznie, w rytm regularnych modłów i studiów nad buddyjskim kanonem
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Tsechu, rytuał religijny, który ma na celu wygnanie wszelkiego zła i zapewnienie opieki bóstw nad doliną Paro
Foto: Fotorzepa, Jacek Pałkiewicz
Wieko hermetycznie zamkniętej puszki zostało uchylone zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Ciekawskie oczy zachodnich turystów miały ujrzeć zatrzymane w średniowiecznym duchu, ukryte głęboko w himalajskich dolinach, rzadko pojawiające się w mediach i przez tysiąclecie odseparowane od świata niewielkie królestwo zwane Druk Yul, Ziemią Grzmiącego Smoka.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim eksporcie. Jednocześnie coraz więcej amerykańskich firm jest niewypłacalnych.
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołowego na chiński rynek.
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietnia przeprowadzono referendum dotyczące zmian w konstytucji. W pierwszej dekadzie maja prezydent Szawkat Mirzijojew ogłosił przedterminowe wybory prezydenckie. Odbędą się one już 9 lipca br.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsiębiorcy, zmierzający na Wyspy Brytyjskie po spełnieniu pewnych warunków mogą tam szybko otrzymać tymczasowy dokument.
Program powrotu, po ponad 50 latach, Amerykanów na Księżyc notuje opóźnienia. Zapowiada się pasjonujące starcie z Chinami.
AI może mocno namieszać w wymiarze sprawiedliwości. Technologia ta ma bowiem olbrzymi potencjał, by wspomagać prawników, czy sędziów, a być może w przyszłości i wydawać wyroki.
Zamyka się kolejny istotny dla wojny Putina kanał omijania sankcji i finansowania agresji. Chińskie banki zaczęły blokować płatności na rzecz rosyjskich firm dokonywane przez kraje trzecie - Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Hongkong.
Policja ujawniła nowe informacje w sprawie incydentu, do którego doszło w sobotę na warszawskiej Pradze. "Policjant, z którego broni padł strzał, służbę w policji pełnił od ponad roku, ukończył niezbędne szkolenie i pozytywnie zdał egzaminy" – podkreślono, odnosząc się do sprawy funkcjonariusza, który śmiertelnie postrzelił kolegę podczas interwencji.
Media donoszą o pojawieniu się w Portugalii pochodzącego z Azji komara tygrysiego. Jego ukąszenie może być groźne dla ludzi i zwierząt.
Chasydzki rabin Zwi Kogan, który zaginął w Abu Zabi, nie żyje. Izrael twierdzi, że został on zamordowany. Wcześniej kancelaria premiera Beniamin Netanjahu potwierdziła, że Mosad prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny.
W wyniku strzelaniny, do której doszło w pobliżu ambasady Izraela w Ammanie, rannych zostało trzech funkcjonariuszy policji. Zabito także napastnika, który otworzył ogień.
Żądanie alimentów od byłego partnera sąd może ocenić jako sprzeczne z zasadami współżycia społecznego - tłumaczy adwokatka Maria Sankowska-Borman z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas