Aktualizacja: 04.04.2025 04:58 Publikacja: 18.01.2020 12:28
Foto: Sprzedaż mandarynek prosto z ciężarówki na jednej z bocznych ulic w centrum Szanghaju. fot. Jacek Strzelecki
W tym powiedzeniu jest wiele prawdy, która w żaden sposób ich nie dyskredytuje. Zaś nam, ludziom Zachodu, pokazuje jak bogata jest chińska dieta. A jak Chińczycy odbierają żywność importowaną?
Z roku na rok w Chinach rośnie popyt na importowane produkty. Przykładowo dla sztandarowego towaru z importu jakim są produkty mleczarskie jak wynika z danych celnych GACC (General Administration of Customs China) Chiny od stycznia do listopada 2019 roku sprowadziły łącznie ich 2 mln 795 tys. ton o wartości 10,79 mld dolarów. Rok do roku jest to zmiana dla wolumenu o 13,6 proc., a dla wartości o 21,1 proc.. W tym mleka w proszku sprowadzono do Państwa Środka 1 mln 241 tys. ton o wartości 7,64 mld dolarów. Zmiana procentowa w ujęciu rok do roku to odpowiednio: 20,6 proc. i 22,4 proc. Wzrosty dotyczą praktycznie wszystkich produktów żywnościowych oraz napojów i alkoholów.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz w...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim ekspo...
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołoweg...
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietni...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsię...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas