Aktualizacja: 06.03.2015 15:20 Publikacja: 06.03.2015 13:04
Foto: AFP
Największe oburzenie wywołały apele premiera Tony'ego Abotta, który wzywał władze w Indonezji, aby zastosowały akt łaski w dowód wdzięczności za pomoc jaką udzieliła Australia swemu sąsiadowi po katastrofalnym tsunami w 2004 roku.
Odwoływanie się do tego faktu wywołało w Indonezji protesty i oskarżenia, że Australia kieruje się wyłącznie zasadą własnych korzyści i nie zważa na system uniwersalnych wartości.
Reaktywację biura handlowego PAIH w Kijowie oraz powstanie drugiej placówki Agencji w zachodniej Ukrainie oraz wzmocnienie roli Polski w międzynarodowych instytucjach ds. odbudowy Ukrainy zapowiada Jadwiga Emilewicz, pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.
Stany Zjednoczone są już dla Polski siódmym rynkiem eksportowym z trzyprocentowym udziałem w całym polskim eksporcie. Jednocześnie coraz więcej amerykańskich firm jest niewypłacalnych.
Po latach oczekiwania polscy producenci wołowiny mają szansę wejść do nielicznej grupy eksporterów mięsa wołowego na chiński rynek.
Ostatnie tygodnie przyniosły Uzbekistanowi szereg ważnych wydarzeń o charakterze politycznym. Pod koniec kwietnia przeprowadzono referendum dotyczące zmian w konstytucji. W pierwszej dekadzie maja prezydent Szawkat Mirzijojew ogłosił przedterminowe wybory prezydenckie. Odbędą się one już 9 lipca br.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Na warszawskim Lotnisku Chopina powstał punkt wydawania paszportów tymczasowych. Polscy podróżni, w tym przedsiębiorcy, zmierzający na Wyspy Brytyjskie po spełnieniu pewnych warunków mogą tam szybko otrzymać tymczasowy dokument.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Z opublikowanego przez „The Atlantic” zapisu wymiany zdań najwyższych przedstawicieli administracji USA, prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal, wynika, że wiceprezydent J.D. Vance miał obiekcje co do ataku USA na cele Hutich w Jemenie.
Mówicie o oszustwie i skompromitowanym tzw. dziennikarzu? – tak sekretarz obrony Pete Hegseth zareagował na pytanie o przypadkowe dołączenie redaktora naczelnego „The Atlantic”, Jeffreya Goldberga, do konwersacji przedstawicieli administracji USA prowadzonej za pośrednictwem komunikatora Signal.
Ponad 30 lat temu doskonale wpisaliśmy się w globalny system ustanowiony przez USA, co zapewniło nam cywilizacyjny skok, ale i rozleniwiło. Teraz czas przebudzić się ze snu. To może mieć dla nas… bardzo pozytywne konsekwencje.
Koniec śledztwa przeciwko byłym ministrom w rządzie Donalda Tuska. Śmieciowe firmy płaciły wielomilionowe łapówki od kontraktów. Miały, poprzez Rafała Baniaka i jego przyjaciółkę – trafić do Włodzimierza Karpińskiego. Ale koronnego dowodu na to nie znaleziono.
Chiński model AI, który zadebiutował na rynku w styczniu tego roku, szybko zdobył popularność. Po system DeepSeek sięgają jednak nie tylko zwykli użytkownicy, ale także liczne instytucje i urzędnicy, a teraz również wojsko.
Doradca Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Waltz dodał dziennikarza do tajnego czatu grupy Signal, na którym omawiano poufne operacje. Dziennikarz poznał szczegóły planowanego ataku na Hutich w Jemenie.
Ten wynalazek może wywrócić produkcję chipów do góry nogami. Chińscy naukowcy opracowali technologię, która pozwoli produkować najbardziej zaawansowane półprzewodniki w inny sposób niż dotychczas.
Policja z emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zatrzymała mężczyznę, który żebrząc zebrał w ciągu trzech dni 14 tys. dirhamów (równowartość ok. 14 tys. złotych).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas