Aktualizacja: 24.01.2025 04:57 Publikacja: 19.06.2023 02:00
Foto: Adobe Stock
Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 5 maja 2023 r. (II FSK 112/21).
Spółka zajmuje się handlem energią elektryczną, jej wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją. Postanowiła umożliwić swoim klientom korzystanie ze swoich samochodów osobowych np. poprzez umowy leasingu lub najmu, a także zaproponować inne usługi z nimi związane. W pierwszej kolejności spółka sama będzie wynajmować czy brać auta w najem, a potem zacznie podpisywać umowy ramowe ze swoimi klientami.
System kaucyjny ma zacząć obowiązywać 1 października. Jest jednak niedopracowany i wymaga pilnej zmiany. Niewykluczone zatem, że jego wejście w życie po raz kolejny zostanie przesunięte.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Aby najem pokoi gościnnych na wsi korzystał ze zwolnienia z PIT łączna ich liczba nie może być większa niż pięć, nawet jeśli budynki, w których znajdują się te pokoje, są przedmiotem wspólności małżeńskiej.
Nowe rozporządzenie z kas rejestrujących, które weszło w życie 1 stycznia br., przewiduje kontynuację większości dotychczasowych zwolnień, jednak wprowadza również pewne istotne modyfikacje.
Fiskus potwierdza, że sprzedaż składników majątku przez fundatora lub beneficjenta na rzecz fundacji rodzinnej, która odbędzie się na warunkach rynkowych, nie będzie traktowana jako „ukryty zysk”.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
W zmienionym załączniku do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych wskazano wprost różnego rodzaju zbiorniki, rurociągi oraz fundamenty pod maszyny i urządzenia – jako odrębny przedmiot opodatkowania – które nierzadko znajdują się w budynkach.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Sprzedaż leków przez internet wymaga wyraźnej zgody klienta na przetwarzanie jego danych osobowych, niezależnie od tego, czy takie leki wymagają recepty, czy nie – wynika z niedawnego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.
Przedsiębiorcy będą mogli częściej korzystać z jednorazowej amortyzacji, a fiskusowi nie będzie już tak łatwo wstrzymać przedawnienia podatku. Skarbówka nie dostanie odsetek, jeśli za długo kontroluje podatnika.
Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa i Prokuratury zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy o pilną interwencję w sprawie nieprawidłowości związanych z organizacją dyżurów pracowniczych.
Trzy osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w związku z oszustwami, do jakich doszło w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Skarb Państwa stracił ponad 3,1 mln złotych.
Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN oddaliła skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego ws. wyroku przyznającego mieszkańcowi Rybnika zadośćuczynienie za zanieczyszczenie powietrza w mieście.
Spółka, której tylko pośrednim jedynym udziałowcem są kościelne osoby prawne, nie ma prawa do zwolnienia w CIT.
Znany krakowski sędzia Waldemar Żurek musi przeprosić rzecznika Sądu Najwyższego Aleksandra Stępkowskiego za wypowiedź dotyczącą rzekomego ustalania wyroków z władzą wykonawczą. Stępkowski wygrał właśnie proces cywilny w tej sprawie.
Konsument powinien móc samodzielnie sprawdzić całkowity koszt kredytu, czyli tzw. RRSO, tj. rzeczywistą roczną stopę oprocentowania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas