Aktualizacja: 03.04.2025 13:41 Publikacja: 25.03.2024 04:30
Foto: Adobe Stock
Takie stanowisko zajął dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 06.07.2023 r. (0112-KDIL1-1.4012.154. 2023.3.HW).
Wnioskodawca (dalej „Spółka”) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Spółka zajmuje się działalnością usługową, pełni funkcję podmiotu wspomagającego inne podmioty w bieżącym prowadzeniu działalności gospodarczej. Wnioskodawca rozważa rozpoczęcie świadczenia kompleksowych usług logistycznych. Za każdym razem będą one obejmować łącznie takie elementy jak: wyszukiwanie mieszkań do wynajęcia po uzyskaniu od kontrahenta zlecenia na organizację usługi w określonych miejscach, w których zleceniodawcy będą realizować swoje zlecenia w stosunku do osób trzecich; negocjowanie i zawieranie stosownych umów najmu z właścicielami mieszkań do realizacji tego zadania; organizowanie i zarządzanie bazą noclegową dla pracowników zleceniodawców; kontaktowanie się z pracownikami zlecającego zamieszkującymi mieszkania objęte usługą i właścicielami wynajmowanych mieszkań w celu zapewnienia prawidłowych rozliczeń z tytułu najmu, jak i zapewnienie prawidłowej eksploatacji mieszkań; opłacanie czynszów i innych opłat związanych z eksploatacją mieszkań ze środków własnych wnioskodawcy. Zleceniodawcy będą oczekiwać od wnioskodawcy kompleksowego rozwiązania problemu dotyczącego organizacji miejsc pobytu dla swoich pracowników. Czynności te wnioskodawca będzie wykonywał we własnym imieniu, a wydatki z nimi związane Spółka będzie ponosiła na swoją rzecz. Zlecający za wykonaną usługę logistyczną otrzyma fakturę, w której nie będzie wskazania poszczególnych części składowych tej usługi ani ich wartości.
Od 1 kwietnia br. podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców KRS muszą w korespondencji z organami publicznymi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Sądy potwierdzają, że faktura wystawiona przed faktycznym wykonaniem usługi lub dostawą towaru, ale dokumentując...
Od 1 stycznia mali i średni przedsiębiorcy mający siedzibę w Polsce mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z...
Jeżeli za usługi agroturystki (bez wyżywienia), świadczone dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Transakcje finansowe między podmiotami powiązanymi niezmiennie budzą wątpliwości. Ich źródłem jest m.in. obowiąz...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas