Aktualizacja: 12.07.2017 04:00 Publikacja: 12.07.2017 04:00
Foto: Fotolia.com
W procesie restrukturyzacyjnym grupy kapitałowej, do której należy spółka, planowany jest podział przez wydzielenie i przeniesienie jednej z wewnętrznych jednostek biznesowych spółki dzielonej na nią. W efekcie podziału przejmie świadczenie usług transportowych i logistycznych na rynku polskim i dla klientów zagranicznych. Firma będzie zatrudniała pracowników różnego szczebla odpowiedzialnych za utrzymywanie relacji z obecnymi kontrahentami i pozyskiwanie nowych. Będzie to skutkować m.in. częstymi podróżami służbowymi za granicę jej pracowników. Spółka zawrze z towarzystwem ubezpieczeń polisę ubezpieczeniową – grupowe ubezpieczenie podróży zagranicznych. Zostaną nią objęci pracownicy w czasie odbywania podróży służbowej. Odpowiedzialność towarzystwa ubezpieczeniowego będzie ograniczona do wskazanych w polisie kwot, które będą różne w zależności od rodzaju ubezpieczanego ryzyka. Pracownicy wyjeżdżając w podróż służbową będą otrzymywać kartę ubezpieczeniową. Karta będzie wystawiona na okaziciela i będzie zwracana przez pracownika od razu po powrocie z podróży służbowej. Podatniczka zapytała czy opłacanie kosztów takiej polisy będzie skutkowało u zatrudnionych powstaniem przychodu i czy ona jako płatnik będzie miała obowiązek pobierania i odprowadzania PIT.
Przedsiębiorca będzie mógł złożyć pierwotną deklarację po rozpoczęciu oraz zakończeniu kontroli celno-skarbowej....
Przedsiębiorca będzie musiał płacić VAT dopiero po przekroczeniu 240 tys. zł rocznej sprzedaży. Tak wynika z pro...
Skarbówka może ściągać zaległy podatek spółki od członka jej zarządu. Ale powinien mieć możliwość zwolnienia z o...
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas