Aktualizacja: 15.09.2019 14:49 Publikacja: 15.09.2019 14:49
Foto: Fotolia
- Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie doradztwa prawnego. Ma uprawienia radcy prawnego i przynależy do samorządu zawodowego radców prawnych. Jako radca prawny ma obowiązek stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Robi to, m.in. poprzez uczestnictwo w szkoleniach. Jednocześnie, m.in. w celu wymiany doświadczeń zawodowych, oraz zwiększenia rozpoznawalności swojej osoby pośród innych radców prawnych, przedsiębiorca ma zamiar uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych radców prawnych organizowanych przez samorząd zawodowy. W ramach tych spotkań przewidziany będzie program, np. wspólnego zwiedzania określonego obiektu, czy miejscowości, zajęcia sportowe, wspólne posiłki, gry i konkursy, aukcje charytatywne, gry miejskie, zawody sportowe, wspólne dyskusje, etc. Z tytułu uczestniczenia we takim wydarzeniu przedsiębiorca będzie musiał opłacić koszty swojego udziału. Organizator będzie wystawiał mu z tego tytułu fakturę potwierdzającą udział w takim spotkaniu. Czy wydatki poniesione z tytułu uczestnictwa w ramach takich spotkań stanowią koszty uzyskania przychodów prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej? – pyta czytelnik.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Oddział spółki zagranicznej, która ma już NIP, nie musi mieć drugiego, własnego, żeby wywiązywać się z obowiązkó...
Jeśli spółka dostała od samorządu rekompensatę, która ma pokryć stratę z działalności i nie wypływa bezpośrednio...
Wydatki na wynagrodzenia pracowników mogą być kilkakrotnie wykorzystane w ramach ulg wspomagających innowacyjność.
Gdy kontrola u podatnika będzie się przedłużała, to nie zapłaci on odsetek od podatków za czas tej kontroli. To...
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt przepisów, które przesuwają w czasie o dwa lata obowiązek raportowani...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas