Aktualizacja: 03.12.2015 02:00 Publikacja: 03.12.2015 02:00
Foto: www.sxc.hu
Do przychodów tych zalicza się również wartość innych nieodpłatnych świadczeń lub świadczeń częściowo odpłatnych. Nie ulega zatem wątpliwości, że wartość wydawanych pracownikom przez pracodawcę posiłków oraz bonów żywieniowych jest przychodem podatkowym.
W interpretacji indywidualnej z 24 lipca 2015 r. dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach (nr IBPB-2-1/4511-36/15/MK) potwierdził, że obligatoryjne wydanie pracownikom bonów żywieniowych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów może korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie 21 ust. 1 pkt 11b ustawy o PIT. Zgoła inaczej jest w sytuacji, gdy wydanie pracownikom bonów żywieniowych jest dobrowolnym zabiegiem pracodawcy. Wartość takiego świadczenia powinna zostać zaliczona pracownikowi do przychodu ze stosunku pracy, natomiast sam pracodawca jako płatnik podatku dochodowego ma obowiązek pobrać od tego świadczenia podatek.
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów opłaty za usługi promocyjne świadczone przez branżo...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Kary umowne za opóźnienia w realizacji internetowych usług serwisowych z automatu nie są wyłączone z kosztów pod...
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na spotkanie z kontrahentem, na którym zała...
Odszkodowanie za utratę przez część budynku jakiegokolwiek znaczenia gospodarczego i konieczność rozbiórki, otrz...
Przepis nakładający podatek na wielokrotne restrukturyzacje może być niezgodny z europejską dyrektywą – sugeruje...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas