Aktualizacja: 13.04.2015 08:03 Publikacja: 13.04.2015 05:40
Foto: www.sxc.hu
Podstawowym celem zabezpieczenia akcyzowego jest zagwarantowanie, że w ostatecznym rozrachunku należny podatek akcyzowy i opłata paliwowa zostaną uiszczone.
W art. 63 ust. 1 ustawy z 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (tekst jedn. DzU z 2014 r., poz. 752 ze zm.) ustawodawca określił katalog podmiotów zobowiązanych do złożenia zabezpieczenia akcyzowego. Podmiotami tymi są: prowadzący skład podatkowy, zarejestrowany odbiorca, zarejestrowany wysyłający, podmiot posiadający zezwolenie wyprowadzenia, podmiot nabywający wewnątrzwspólnotowo wyroby akcyzowe z zapłaconą akcyzą na potrzeby wykonywanej działalności gospodarczej na terytorium kraju, podmiot pośredniczący oraz przedstawiciel podatkowy.
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
Pomysł „egzekucji fakturowej” może zredukować liczbę sporów o niezapłacone należności. Eksperci uważają, że nale...
Urzędy skarbowe dostały raporty o internetowych transakcjach, prawie 300 tys. sprzedających w sieci może znaleźć...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas