Aktualizacja: 05.11.2018 01:00 Publikacja: 05.11.2018 01:00
Foto: Fotolia.com
Tak wskazał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 10 września 2018 r. (0114-KDIP1-2.4012.432.2018.1.MC).
Wnioskodawca jako firma o profilu produkcyjno-usługowym działająca w branży samochodowej, w ramach prowadzonej działalności importuje usługi, wewnątrzwspólnotowo nabywa towary oraz nabywa towary objęte mechanizmem krajowego odwrotnego obciążenia. Nabyte w ten sposób towary i usługi są wykorzystywane przez spółkę do wykonywania czynności opodatkowanych VAT. Zdarza się, że wnioskodawca nie uwzględni kwoty podatku należnego wynikającej z tytułu danej transakcji we właściwej deklaracji VAT ani w korekcie właściwej deklaracji, złożonej w okresie trzech miesięcy od upływu miesiąca, w którym powstał obowiązek podatkowy w odniesieniu do nabytych towarów i usług. Dzieje się tak często z przyczyn niezależnych od spółki, np. z uwagi na zbyt późne wystawienie faktury przez kontrahenta, opóźnienie w doręczeniu terminowo wystawionej faktury czy też wadliwe wystawienie faktury.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas