Aktualizacja: 15.09.2021 07:49 Publikacja: 15.09.2021 07:06
Foto: Adobe Stock
Ministerstwo Finansów chce zmienić dwie międzynarodowe umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Cel: uszczelnienie przepisów i przeciwdziałanie agresywnej optymalizacji. Projektami ustaw o ratyfikacji protokołów do umów z Maltą i Niderlandami mają się zająć 15 września sejmowe komisje.
Jakich zmian mogą się spodziewać firmy prowadzące interesy w tych krajach? – Nowością jest tzw. klauzula testu głównego celu (PPT). Pozwoli ona administracji skarbowej zakwestionować transakcję, jeśli korzyści podatkowe były jednym z jej głównych celów. To bardzo elastyczne narzędzie – tłumaczy Przemysław Szymczyk, dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego w Ministerstwie Finansów.
Przedsiębiorca prowadzący biznes w domu zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatki na jego utrzymanie. Powi...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Spółki nieruchomościowe, których rok podatkowy jest równy z rokiem kalendarzowym, najpóźniej 31 marca 2025 r. po...
Przedsiębiorców czekają nowe obowiązki. Będą musieli prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów elektroni...
W poniedziałek 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których r...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że dwuletni termin na skorzystanie z tzw. ulgi na złe długi jest niezgo...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas