Aktualizacja: 09.01.2017 10:26 Publikacja: 08.01.2017 16:52
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
Przedsiębiorstwa będą mogły dokonywać jednorazowych odpisów amortyzacyjnych na kwotę do 100 tys. zł w skali roku – taką propozycję, jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", przedstawi w poniedziałek Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Finansów, w ramach obiecanych ułatwień dla firm. Gotowy jest już projekt odpowiedniej ustawy.
„Warunkiem skorzystania z ulgi jest dokonanie w danym roku podatkowym zakupu lub zakupów na kwotę nie mniejszą niż 10 tysięcy złotych. Ponadto, ustawa daje możliwość zaliczenia na poczet kosztów uzyskania przychodów wpłat na poczet nabycia środków trwałych, które zostaną dostarczone w latach kolejnych. Ulga obejmuje nowe środki trwałe zaliczone do grupy 3–6 oraz 8 Klasyfikacji Środków Trwałych" – wyjaśnia resort rozwoju. Te grupy obejmują przede wszystkim różnego rodzaju maszyny i urządzenia, nie obejmują za to środków transportu, w tym samochodów.
W poniedziałek 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których r...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. Praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Naczelny Sąd Administracyjny stwierdził, że dwuletni termin na skorzystanie z tzw. ulgi na złe długi jest niezgo...
To fiskus ma ocenić, czy wpłaty od youtube’owych patronów są darowizną. Nie może tego wymagać od youtubera.
Przedsiębiorca, któremu kontrahent finansuje wydatki na prowadzenie biura i codzienne życie, musi wykazać przych...
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Zadośćuczynienie wypłacone pracownikowi na podstawie ugody sądowej za wypadek przy pracy może być kosztem podatk...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas