Aktualizacja: 19.04.2025 21:47 Publikacja: 02.11.2022 07:10
Foto: Adobe Stock
Iluzjonista występujący na scenie musi mieć eleganckie ubranie posiadające liczne kieszenie pomocne w wykonywaniu magicznych trików. Ten argument nie przekonał fiskusa, który nie zgodził się na rozliczenie wydatków na estradowy garnitur w kosztach. Zadecydowało to, że na stroju nie ma firmowego logo.
O interpretację wystąpił prowadzący własną działalność artysta. Występuje przed publicznością jako iluzjonista. Kupił garnitur i chce rozliczyć wydatek w kosztach PIT. Podkreśla, że występy na scenie wymagają nienagannej prezencji. Wzrok publiczności jest bowiem skupiony na artyście, brak profesjonalnego stroju na pewno wpłynie negatywnie na jej odczucia. Zresztą zdecydowana większość iluzjonistów ma bardzo podobne stroje estradowe, w tej branży profesjonalny ubiór jest niezbędny. Można więc uznać, że garnitur jest strojem roboczym. Bez niego nie da się wykonywać działalności iluzjonisty. I uzyskiwać z niej przychody. Artysta podał też argument praktyczny: liczne kieszenie w garniturze pomagają mu w wykonywaniu wielu magicznych trików.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas